Zrcadlové skříňky poslouží i při zařizování koupelny podle feng-šui

14.10.2020

Způsobů, jak vdechnout nový život staré koupelně, je mnoho. Pokud jste člověk, který klade důraz na srovnané čakry, rozhodně byste se měli vyhnout stroze zařízené koupelně, a radši popustit uzdu své fantazii. Ajurvéda, feng-šui, zen a mnoho dalších metod dokáže vytvořit z koupelny místo pro dokonalý odpočinek. V žádném případě však nezapomeňte na zrcadlové skříňky. Bez těch se pořádku nedoberete.

Zrcadlové skříňky poslouží i při zařizování koupelny podle feng-šui
Zrcadlové skříňky poslouží i při zařizování koupelny podle feng-šui

Zrcadlové skříňky ve stylu, jaký si zvolíte

Neexistuje styl, který by dnes výrobci nedokázali protavit do zařízení a nábytku. Podle pravidel feng-šui by koupelna měla být především čistá, barevně vyladěná, s věcmi na svém místě tak, aby energie správně proudila. Protože je ovšem koupelna v naprosté většině případů spíš malá, vyžaduje zařízení určité kompromisy. Spolehnout se ovšem můžete na zrcadlové skříňky, kterých výběr je i v alternativním provedení velice pestrý. Docílíte nimi nejen příjemného designu, ale také potřebného místa na všechny nezbytnosti.

Zrcadlové skříňky s vestavěným LED osvětlením

Uspořádání koupelny podle feng-šui vyžaduje příjemný interiér bez rušivých elementů. V této souvislosti je mimořádně důležité osvětlení. Pokud nemáte místo pro náročnou instalaci náladového podhledu, zvolte zrcadlové skříňky s vestavěným LED osvětlením. Jsou perfektním doplňkem stylového interiéru a splní přesně ten účel, který očekáváte. Nechybí jim útulnost, a zároveň poskytnou dostatek světla.

Energie zrcadla

Samotná osvětlená skříňka však není tak nějak kompletní. Podle feng-šui umí zrcadlo vyladit i nevzhledné tmavé koutky, hodí se proto i do menších koupelen. Je však nutné jej správně osadit. V ložnici platí, že nemá zrcadlo viset oproti oknu, v koupelně má taky svá pravidla. Zrcadlo je vhodné umístit tak, aby místnost opticky zvětšilo, případně svým odrazem zjemnilo ostré hrany. Ideální je zaoblené zrcadlo bez rámu.

Chaos ve věcech, chaos v životě. Na to myslete při zařizování nejen koupelny. Obzvlášť pokud se vydáte alternativním směrem.