Zouvačky pneumatik anebo kolik stojí kvalitní vybavení do autoservisu?

15.05.2021

Kvalita pneuservisu stojí a padá především s kvalitou používaného vybavení. Opravdu dobrý servis bude používat ty nejlepší stroje a nářadí na trhu, u nichž se můžete spolehnout na vynikající odolnost a dlouhou životnost. Pokud byste ovšem přemýšleli o založení vlastního pneuservisu, připravte si relativně velké množství finančních prostředků, protože kvalitní zouvačky pneumatik nebo vyvažovačky nestojí pár korun.

Kolik stojí zvedák na auto?

Zvedák na auto je asi prvním typem vybavení, které byste teoreticky pro servis sháněli. V nabídce renomovaného obchodu se nachází hned několik typů vzájemně se lišících nejenom nosností, ale také pořizovací cenou. Obyčejný pojízdný zvedák na 3 tuny pořídíte přibližně za 3 000 Kč, ovšem dvousloupový zvedák je prodáván za cenu 39 000 Kč. Není se čemu divit, protože se jedná o špičkové zařízení s nosností 3 tuny a s manuálním jištěním. Jde o skutečnou špičku mezi zvedáky na auta.

Vyplatí se pořízení vyvažovačky?

Na stránkách obchodu prodávajícího nářadí do pneuservisu pochopitelně naleznete i kvalitní vyvažovačky kol. I ty se svou pořizovací cenou značně liší, ovšem jejich nákup se vyplatí do poslední koruny. Značně totiž usnadňují a zefektivňují vyvažování pneumatik, které sice jde provést ručně, ale s použitím stroje je vyvážení mnohem spolehlivější. Levnější vyvažovačky seženete už za 25 000 Kč, ale na skutečného krále v tomto oboru si připravte asi 150 000 Kč. Tato vyvažovačka kol pracuje prakticky sama - a vy pouze sledujete procesy na velkém dotykovém displeji.

Nechcete zouvat pneumatiky sami?

Sundávání pneumatik z ráfku rozhodně není jednoduché. Proto kvalitní pneuservisy používají moderní zouvačky pneumatik. Jedná se o precizně navržené stroje, s jejichž pomocí je sundání pneumatiky z ráfku snadné a nenáročné. S pořizovací cenou okolo 50 tisíc korun se ani nejedná o tak drahé stroje, protože opět zlepší produktivitu práce a zlehčí manuální práci mechanikům. U moderní zouvačky navíc nehrozí poškození ráfku.

Vyvažovačka a zouvačka kol se sice neřadí k nejlevnějším strojům, ale jejich pořizovací cena plně odráží kvalitu výroby, snadnou obsluhu a prakticky bezúdržbový provoz. Takové stroje chce mít každý mechanik.