Zátěžový koberec využijete i v domácnosti

23.10.2019

Zátěžový koberec se výrazně od toho klasického liší tím, že vydrží nápor i v hodně namáhaných a zatěžovaných prostorech. Ocenit ho ale můžete i v běžné domácnosti. Nevěříte? Poradíme vám, jak ho vybírat a kam ho umístit.

Zátěžový koberec
Zátěžový koberec

Kde všude lze zátěžový koberec využít

Zátěžový koberec je podlahová krytina. Díky svým výjimečným vlastnostem splňuje ty nejvyšší nároky na svou životnost. Tento druh koberce se osvědčí všude tam, kde je prostor velmi často a výrazně zatěžován a dochází tak k jeho velkému opotřebování. Nejčastěji se tak tento druh koberce využívá v pracovnách, kancelářích, na hotelech, v garážích, v obchodech nebo ve školách. Díky jeho odolnosti se dá využít i v autě nebo na terase. Položit ho můžete ale i u sebe doma například v předsíni.

Dělení dle prostoru

Zátěžové koberce můžeme rozdělit do tří kategorií podle prostoru, ve kterém má být využit.

  • První z nich jsou polozátěžové koberce, které se využívají nejčastěji v bytech nebo rodinných domech.
  • Do druhé kategorie spadají vysokozátěžový koberce, které najdou své uplatnění v kancelářích, školách nebo na hotelech.
  • Třetí kategorií jsou extrémně zátěžové koberce, které se využívají v kinech, v restauracích, v obchodních domech nebo v jakýchkoliv jiných prostorách, které jsou zatěžovány opravdu výrazně, protože tudy denně projde mnoho lidí.

Hustota vlasu i materiál

Hustota a výška vlasu u zátěžových koberců určuje jejich životnost. S hustotou vlasu je to stejné jako s gramáží koberce. Čím vyšší je hustota, tím je koberec kvalitnější i odolnější. S výškou je to ovšem právě naopak.

Výška vlasu by měla být co nejnižší, protože koberce s vyšším vlasem jsou mnohonásobně náročnější na údržbu. I výběr materiálu hraje velkou roli. Ten totiž ovlivňuje také životnost i náročnost údržby. Vybírat můžete ze tří variant - přírodní vlákna, syntetická vlákna nebo jejich kombinace.

Vybírejte koberce chytře.