Zápis do školky aneb proč dítě zapsat do soukromé mateřinky?

20.03.2021
Zápis do školky
Zápis do školky

Máte-li syna nebo dcerku v předškolním věku, pak jistě víte, že situace na nejnižším stupni vzdělávání je doslova tristní. Volná místa ve státních mateřinkách nejsou, a proto na jejich místo nastupují soukromé vzdělávací organizace. Zápis do školky se nezadržitelně blíží, a proto byste se měli poohlédnout po kvalitní soukromé mateřince, protože ani jejich kapacita není nafukovací.

Základem je individuální přístup

Zápis do školky sice v drtivé většině případů představuje pouze odevzdání potřebných dokumentů, ale daleko důležitější je samotná volba mateřinky. Vyškolený personál soukromé mateřské školy klade důraz na individuální přístup, díky němuž se každému dítěti dostane maximální péče. Tím pádem je možné rozvíjet jeho jedinečný talent hned v několika oblastech, aniž by se zatěžovalo zastaralými školními osnovami. Děti se účastní zábavných interaktivních programů, které rozvíjí jejich kreativitu a talent.

Jaké programy jsou pro děti připraveny?

Zkušení lektoři se snaží dbát na pestrost přípravy dětí na školní vzdělávání. I tento faktor ovlivňuje zápis do mateřské školky, protože určitě nechce dát své dítko někam, kde se bude nudit. V soukromé školce jsou pravidelně pořádány aktivní programy, které zahrnují například výlety za poznáním, návštěvy cirkusů nebo výlety za zvířátky.

Děti je možné zapsat do několika kroužků

Samozřejmostí je u soukromé mateřské školy pestrý výběr ze speciálních zájmových kroužků. Ty nejsou nijak omezeny, protože lektoři v žádném případě nechtějí omezovat přirozený talent malých dětí. Svého synka nebo dcerku tak můžete zapsat například do kurzu keramiky, divadla, jógy nebo plavání či tenisu. Tím pádem se děti budou do školky mile rády vracet, protože si zde užijí spoustu zábavy s kamarády.

Uvažujete o zapsání dítěte do mateřské školky? Soukromá školka jednoznačně převyšuje státní zařízení, a proto byste se po ní měli poohlédnout co nejdříve.