Výroba samolepících etiket

19.05.2020

Když firma roste, je potřeba se vždy zastavit a říct si, co již není potřebné dělat manuálně. Podobně tomu bylo i u tří firem, které jsme oslovili, aby nám jejich majitelé prozradili své zkušenosti s etiketami. Napříč obory se shodují, že výroba samolepících etiket jejich firmu výrazně odlišila od konkurence a zlepšila jejich pozici na trhu.

Výroba samolepících etiket
Výroba samolepících etiket

Chemikálie s tou správnou etiketou

Firma pana Jaroslava se pohybuje na poli výroby chemických prostředků. Jelikož se rozhodli pro sériovou výrobu, byly etikety více než potřebné. "Potřebovali jsme etikety, které by splňovaly náročné standardy pro potisk chemických prostředků," uvádí. "Výroba samolepících etiket nám jasně dokázala, že je to pravé řešení. I pro případné prodeje v zahraničí, kdy naše produkty musí splňovat náročné testy pro přepravu na kontejnerových lodích, jsme připraveni."

Potraviny s jasným odlišením

I malá rodinná firma manželů Jany a Petra, kteří se už léta věnují výrobě přírodních džemů, medu a sirupů, se s nástupem etiket posunula dopředu. "Do té doby jsme trávili hodiny času popisováním našich výrobků. I proto, že se změnila legislativa, to nebylo možné déle udržet. Výroba etiket nám pomohla v mnohém.

Lidé si lépe zapamatovali naše výrobky, a bylo pro ně lehčí se k nám zase vrátit," říká pan Petr. "Byl to skvělý krok, nyní máme za pomocí dvou etiket dokonale označený výrobek, a díky uvedení webových stránek si lidé začali naše věci kupovat i přes e-shop," uzavírá.

Kosmetika s puncem originality

Pan Robert se již léta se svou ženou zabývá výrobě kosmetických produktů z kozího mléka. Aby se na trhu prosadili, rozhodli se, že si pořídí vhodné etikety. Potřebovali transparentní nálepky, ale i samolepící etikety s vysokým leskem. "Byla to ta nejlepší investice. Etikety nám ušetřily dlouhé hodiny práce," říká pan Robert.

A co vy? Už máte svůj nápad na etiketu, nebo si necháte poradit od profesionálů?