Výroba plastů jako důležité průmyslové odvětví

15.06.2020

Navzdory ekologickým aspektům a ochraně životního prostředí je výroba plastů pořád nedílnou součástí průmyslu. Neobejde se totiž bez nich žádný z dalších oborů, jako třeba potravinářství či zdravotnictví. Plastové desky a tyče ovšem hrají důležitou roli i v rámci protipožární ochrany. Proekologický přístup se však dostal i do výrobních postupů, díky čemu z receptur vypadly všechny škodlivé látky.

Výroba plastů
Výroba plastů

Kvalita jako primární ukazatel

Na dnešním trhu neobstojí nic kromě prvotřídního zboží. A to platí i v případě plastů od společnosti Mepla s.r.o. Kvalita plastových desek je neustále inovována tak, aby odpovídala nejen přísným technickým normám, ale také nejnáročnějším požadavkům zákazníků. Receptury již dávno neobsahují těžké kovy, olovo, kadmium, freony, silikon, halogeny a další nepřípustné látky. Plastové polotovary jsou laboratorně zkoušené a dokumentované certifikáty a osvědčeními o zkoušce. Díky tomu je možné produkty neustále inovovat při zachování perfektní jakosti.

Servis a dodání jako služba zákazníkům

Výroba plastů je specifickým odvětvím, v rámci kterého musí firmy zajistit kromě jiných věcí také dobrou logistiku. Právě ta totiž sehrává velice důležitý aspekt v rámci dodacích podmínek a klientského servisu. Standardní polotovary i polotovary pro speciální výrobu putují k zákazníkům v co nejkratší možné lhůtě, což by nebylo možné realizovat bez dobře rozmístěných a řízených skladů.

Požadavky na míru

Pro velké firmy působící v oblasti výroby plastů není problém vyhovět téměř všem přáním svých zákazníků. Polotovary je možné formátovat do požadovaných tvarů a rozměrů, přičemž větší množství lze vyrobit přímo na stroji. Díky tomu dochází k výrazné eliminaci prořezů a dalších nákladů spojených s výrobou plastů. Důležitou součástí zákaznické politiky je také informovanost a poradenský servis.

Zákazníkům se věnují proškolení a fundovaní zaměstnanci, kteří dokážou odpovědět na všechny dotazy klientů. Kromě toho umí také relevantně poradit, co se týče všech produktů v nabídce.