Vedení účetnictví dostala do rukou zkušená firma

04.08.2020

V našem rodinném podniku, který se zabývá zemědělstvím, jsme po dlouhá léta zaměstnávali účetní, která svou práci vykonávala velmi zodpovědně a precizně. Bohužel nás naše paní účetní opustila v momentě, kdy odešla do důchodu, a tak jsme museli vymyslet, kdo se bude starat o vedení účetnictví v našem podniku. Po několika marných pokusech o nalezení stejně zodpovědné účetní, jsme se s mužem rozhodli, že si zaplatíme firmu, která nám účetnictví bude zpracovávat. Firma má na starosti naprosto veškerou agendu, kterou si lze jen představit. Šetří nám tedy nejen čas, ale i peníze a spoustu starostí.

Vedení účetnictví
Vedení účetnictví

Vedení účetnictví je ve správných rukách

Je skvělé, že vedení účetnictví je v těch správných rukách. Firma nám totiž pravidelně podává reporty o stavu celého účetnictví, zpracovává nám naše závazky i pohledávky a rovněž nám zasílá pravidelné přehledy o pohybu těchto závazků a také pohledávek, a to na základě našich aktuálních potřeb. Rovněž nám firma vede evidenci dlouhodobého a také drobného majetku, zabývá se přípravou platebních příkazů a rovněž má za úkol zpracovávat vnitřní směrnice a také interní postupy naší firmy. O klasickém zpracování DPH včetně kontrolního a souhrnného hlášení nemluvě. Firma nám tak za velmi rozumnou cenu pomáhá s naprosto veškerou administrativou.

Firma nám šetří čas i peníze

Pokud bychom znovu stáli před otázkou, komu svěřit vedení účetnictví, rozhodně bychom jednali zcela stejně. Bývalá účetní naší firmy byla sice skvělá, ovšem čas od času bylo zapotřebí paní něco dovést přímo domů, dále se řešil problém s licencí na účetní program, ve kterém nám naše účetnictví zpracovávala a v neposlední řadě měla také rodinu a svůj volný čas, při kterém jsem jí často rušila telefonáty, na které mi často nebyla schopna ihned odpovědět. U firmy je to naprosto jiné a vše, co aktuálně potřebujeme, máme ihned po ruce, což je k nezaplacení.