V čem se liší profesionální úklid od toho běžného?

04.11.2019

Úklid je noční můrou snad každé hospodyňky. Zvláště pak ty velké generální úklidy, které nás neminou na jaře nebo před Vánoci. Není vůbec od věci občas se úklidem nezaobírat a přijít domů, do uklizeného a voňavého bytu. Ten rozdíl poznáte hned.

Úklid bytů
Úklid bytů

Úklid bytů bez starostí

Úklid bytů od profesionálů rozhodně není plýtváním peněz. I když si říkáte, že je škoda vyhazovat peníze za úklid i menšího bytu, opak je pravdou. Tak jako právě profesionální firma si vy možná ani sami nikdy neuklidíte a není to rozhodně žádná ostuda. Některé firmy kupříkladu zaměstnávají jen vyškolené a odborné pracovníky, kteří prošli speciálními kurzy pro uklízeče. Takoví lidé pak umí pracovat s čisticími prostředky tak, jak se má. Každý povrch vaší domácnosti ošetří jiným přípravkem, aby nic z vašeho majetku nepoškodili. A to není všechno.

Úklid domácností pravidelně i jednorázově

Úklid domácností berou profesionálně vážně, a tak nikdy na nic nezapomenou. V případě generálního velkého úklidu vysmýčí důkladně celou domácnost včetně těch koutů, které jste vy vždycky jen nenápadně přehlíželi. Kompletně si poradí se vším, a to včetně mytí oken a žaluzií, čištění koberců i sedacích souprav. Pokud jde o pravidelný úklid, postarají se o všechno, na čem se předem domluvíte a klidně vám i vyžehlí, ustelou postele nebo vynesou odpadky.

Pravidelný úklid se vyplatí

Velký rozdíl v uklízení nás obyčejných lidí a profesionálních firem je i ve využívání pomůcek na úklid. Profíci například nikdy nepoužijí obyčejný smeták na zametání. A důvod? Jen zbytečně výří prach, oni jej raději vysají a poté podlahu vytřou mopem. A vám se jistě velmi uleví, když půjdete domů s tou představou, že pravidelný úklid už udělal někdo za vás. Zbude vám nejen více času na rodinu nebo své koníčky, ale domácnost budete mít skutečně jako ze škatulky.

A na takový luxus se dá velmi brzy zvyknout, co myslíte?