Umělý živý plot dodá pocit soukromí

19.04.2020

Kancelářské prostory nemusí být nevyhnutelně odsouzené na chladnou šeď a bezbarvý vzhled. Dejte šanci věcem, které dokonale nahrazují živou přírodu, a nevyžadují přitom téměř žádnou údržbu. Pro kancelář jsou tedy naprosto ideálním řešením. Třeba umělý živý plot je perfektní dekorací, která přinese nejen zajímavý vizuální prvek, ale navíc poslouží i jako skvělá optická a hluková bariéra. 

Umělý živý plot
Umělý živý plot

Řešení nejen pro kanceláře

Umělý živý plot se výborně hodí téměř všude. Rozhodně by byla škoda zaškatulkovat jej jen pro kanceláře. I v bytech či domech udělá velkou parádu, a navíc perfektně funguje jako dělicí zástěna mezi sousedy. Seženete jej buď v rolích, nebo v panelovém provedení, které vyskládáte do požadované velikosti. Efektivně zajistí dostatečné soukromí a jeho instalaci bez problémů zvládnete svépomocí. Potěší vás také cena. Na rozdíl od živého plotu nebudete muset vynakládat těžké tisíce za jeho pravidelnou údržbu.

Umělá zeleň - odolný přítel

Umělý živý plot se vyrábí z materiálů, které jsou velice odolné vůči nepřízni počasí, UV záření i mrazu, takže jej celoročně můžete nechat na svém místě, a jen sem tam z něj setřít prach či pavučinu. Jistě, dýchat umělé rostliny zatím ještě neumí, a vždycky bude minimálně na třetí pohled zřejmé, že nejsou živé. Pokud však u vás nic živého nepřežije, pak byste rozhodně umělé rostliny neměli považovat za nepřátele. Právě naopak. Díky obrovské variabilitě představují ideální řešení pro osvěžení interiérů i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Klasika i exotika - v zimě, tmě i průvanu

Mimořádně oblíbenými umělými rostlinami jsou trávy, kterými se dají vyladit kancelářské prostory, ale také předsíň či schodiště. Vybírat můžete i krásné barevné květy, keře, různé běžné i exotické stromy, bonsaje či palmy. Nemusíte při tom mít obavu o to, zda se jim u vás bude dařit. Ani jedna z těchto rostlin nepotřebuje to, co živé rostliny nutně k přežití musí mít, tedy světlo, teplo ani vláhu.

Umělé rostliny nemusí být nijak nákladné, ceny menších se pohybují v řádech stokorun. Najdou se však i exkluzivní kousky, za které klidně zaplatíte třeba padesát tisíc.