Umělé květiny aneb jaké jsou hlavní výhody pořízení umělé rostliny?

09.04.2021

Ještě před několika lety bylo vlastnictví umělé květiny absolutně něco nemyslitelného. Bylo naprosto běžné, že si všichni kupovali živé rostliny jako dekoraci do interiéru. Možnosti na trhu s umělými rostlinami totiž nebyly kdovíjak vysoké, neboť výrobci byli omezeni hlavně technologickými překážkami.

Umělé květiny jednoduše nebyly tak autentické, aby se svým vzhledem mohly rovnat rostlinám živým. Jenomže doba se dost posunula a dnešní umělé květiny vypadají na první pohled jako živé.

Umělé květiny
Umělé květiny

Jaké jsou výhody umělých květin?

Mezi hlavní výhody umělých květin bezpochyby patří jednoduchá péče. Na rozdíl od jejich živých protějšků se nemusíte obtěžovat zaléváním nebo přihnojování. Umělé květiny stačí jednou za čas očistit od prachu a nečistot. Další velkou výhodou umělých květin je možnost tvarovatelnosti. Navíc se dají umístit i tam, kde by se živým květinám nedařilo. Umělé rostliny se v domácnostech běžně vyskytují například v koupelně, kde je enormní vlhko, nebo naopak v předsíni, kde je na většinu pokojových rostlin zima.

Z čeho jsou vyrobeny?

Kvalitní umělé stromy a umělé palmy jsou velmi často vyráběny z plastů nebo silikonu. Základem stromů bývá kmen z přírodního materiálu, který ještě zvyšuje autentičnost umělé rostliny. Nejenom, že je imitace dřeva na první pohled hezčí, ale působí věrohodněji i při bližším zkoumání květiny. Moderní umělé bonsaje jsou navíc opatřeny i uměle vytvořenými nedokonalostmi, nejčastěji zažloutlými skvrnami.

Jaké květiny si pořídit?

Sortiment umělých květin je dnes velmi široký, takže si můžete pořídit prakticky jakýkoliv rozšířený druh. Největší poptávka aktuálně panuje po těžko pěstitelných rostlinách, u nichž je květenství spíše vzácností. Typicky se jedná o orchidej nebo anturie. Na renomovaném e-shopu ovšem zakoupíte i "obyčejné" růže nebo nádherně barevné pelargonie.

Pořízení umělé květiny má celou řadu výhod. Za příznivou cenu získáte nádherně kvetoucí rostliny, které vám budou dělat radost po celý rok.