Turistika v Beskydech bude jistě nezapomenutelný zážitek

20.05.2020

Pohoří Beskyd je bezesporu jedno z nejkrásnějších oblastí na území České republiky. Turistika v Beskydech nabízí nejen rozmanitou přírodu, ale také spoustu jiných zajímavých aktivit. Rozhodně stojí za to se sem podívat a strávit zde krásnou dovolenou, plnou nezapomenutelných zážitků a dobrodružství.

Turistika v Beskydech
Turistika v Beskydech

Vrcholy Beskyd jsou okouzlující

Beskydy leží na severovýchodní Moravě a zasahují až na území Polska a Slovenska. Na českém území je nejvyšší vrchol Lysá hora, která je považována za takzvanou Mekku turistiky. Na samém vrcholu naleznete krom překrásného výhledu hned několik restaurací a odpočinkových míst. Naopak těm, kteří touží po klidu Beskydy nabízejí horu Smrk. Je to druhá nejvyšší hora, ale mnoho lidí zde nepotkáte.

Svezte se nahoru lanovkou

Turistika v Beskydech je velmi oblíbená, protože je zde plno vrcholů, kam se můžete podívat. Dalším z oblíbených míst jsou Pustevny, na které vede lanovka. I zde naleznete spoustu restaurací ve starodávném stylu a můžete se dále vydat na nedaleký Radhošť. Zde má svou sochu postaven slovanský bůh Radegast, podle něhož byl pojmenován také pivovar, a proto tento zlatavý mok můžete ochutnat také přímo na tomto místě.

Objednejte si prohlídku Beskydských zajímavostí s průvodcem

Jste-li z daleka, ale lákají vás krásy Beskyd, není nic jednoduššího, než si objednat hotel v podhůří hor a strávit zde krásnou dovolenou. Místní hotely nabízejí ubytování pro jednotlivce, ale také celé skupiny. Objednejte si poznávací zájezd, kdy pro vás bude na několik dnů připraven program i s průvodcem, ubytování a polopenze. Takto nepřijdete o největší zajímavosti a půvaby tohoto místa.

Když jednou navštívíte Beskydy, rozhodně to nebude naposled. Tohle místo vás uhrane svou přírodní dokonalostí a budete se tam rádi vracet.