Tlaková nádoba: Praktické vybavení pro různé oblasti výroby a průmyslu

06.01.2023

Tlakové nádoby najdou využití v mnoha různých oblastech. Jde o spolehlivý zdroj stlačeného vzduchu, vždy tak máte dostatečnou zásobu připravenou k použití. Vybírat přitom můžete hned z několika druhů, najdete tak to pravé pro dané využití.

Tlaková nádoba

Tlaková nádoba je nedílnou součástí kompresoru, bez které se neobejdete. Nabízí se několik dostupných provedení - ležaté a stojaté vzdušníky s tlakem až do 16 atmosfér. Samozřejmostí je přitom kvalitní a robustní ocelová konstrukce. Zvolit si můžete samostatnou nádobu, ovšem problémem není ani dodání včetně potřebného příslušenství a pojistných armatur. Vzdušníky přitom obsahují všechny potřebné dokumenty pro provoz v průmyslových podnicích.

Úprava nádob

V nabídce na vás čeká výběr z několika různých možností a parametrů. Všechny tlakové nádoby jsou vyrobeny z odolných ocelových plátů. Liší se však jejich povrchová úprava. Základní úpravou jsou RAL barvy, lepší volbou je pak povrchová úprava práškovým lakováním. A pokud toužíte po té nejlepší variantě, zvolte pozinkované nádoby. Zvolit můžete i vnitřní ošetření, například pro potravinářství - vnitřní hliníkové lakování nebo elektrické vyhlazování.

Tlakové nádoby

Při výběru tlakové nádoby se můžete řídit různými parametry. Jednou možností je výběr podle provedení, tedy zda jde o stojatou či ležatou tlakovou nádobu. Dostupné jsou také ležaté nádoby bez podstavce pro případ, že podstavec vyměnit nepotřebujete. Druhou možností je pak výběr podle pracovního tlaku, což je důležitým parametrem. V neposlední řadě pak mohou být rozhodujícím kritériem směrnice.

Vzduchové kompresory jsou využívány pro různé účely, v každém případě se však neobejdete bez kvalitní tlakové nádoby. Čeká vás pestrá nabídka, ze které si vyberete to pravé.