Tepelně izolační fólie aneb vyplatí se jejich pořízení?

04.01.2021

Nacházíme se v období mrazivé zimy, která zatím nebyla tak krutá, ale předpověď meteorologů slibuje na konec prosince relativně silné poklesy teplot. S tím se pojí nejenom zimní radovánky, ale také vysoké náklady za vytápění ve starých a špatně izolovaných nemovitostech. Tepelně izolační fólie jsou skvělým prostředkem, jak efektivně, a hlavně rychle zabránit velkým tepelným ztrátám.

Tepelně izolační fólie
Tepelně izolační fólie

Jak tepelně izolační fólie funguje?

Instalace tepelně izolační fólie není vůbec složitá. Stačí ji namontovat na stávající okenice, takže kvůli snížení energetických ztrát nebudete muset pořizovat nová okna. Nákup izolačních fólií je velice ekonomickým řešením, protože v krátkém čase dokážete eliminovat tepelné ztráty o několik desítek procent. Fólie sice nebudou tak efektivní jako výměna celých okenic nebo zateplení nemovitosti, ovšem oproti těmto způsobům se jedná o dost levnější řešení.

Proč je důležité zabránit přehřívání interiéru?

Tepelně izolační fólie funguje i opačným způsobem. Nejenom, že nepouští teplo z interiéru skrze okenice ven, ale dokáže odstínit také sluneční paprsky. Tím pádem je zabráněno přehřívání interiéru, což je nežádoucí. Škodlivé UV záření způsobuje nepřirozené stárnutí vybavení v domácnosti a blednutí barev. Po pořízení speciální fólie tedy udržíte interiér v prvotřídním stavu, i kdyby byl celý den na přímém slunci.

Jak se o tepelně izolační fólie starat?

Pečlivé hospodyňky určitě napadne, jak se o takové speciální fólie starat. Nemusíte se ničeho obávat, protože tepelně izolační fólie nevyžadují žádnou speciální péči. Na umytí bohatě stačí běžné saponáty s trochou teplé vody, popřípadě si můžete pomoci stěrkou nebo hadříkem. Během čištění si ale dejte pozor, abyste nepoškodili tenkou vrstvu, protože pak by fólie nefungovala správně.

Pořízení tepelně izolační fólie je určitě ekonomičtější než zateplení celého domu. Fólie navíc nejsou na koupi nikterak drahé, takže se vám tato investice relativně rychle vrátí.