Strojové vidění: Získejte přehled o automatických výrobních procesech

05.02.2022

V mnoha různých odvětvích průmyslu je automatická výroba jejich nedílnou součástí. Aby však všechny procesy probíhali správně, je důležitá spolehlivá kontrola. Právě k tomu slouží strojové vidění, které vám řízení procesů usnadní a předá potřebná data.

Kamerová kontrola kvality

Kamerová kontrola kvality umožňuje vizuální inspekci, která má pro práci ve výrobě velký význam. Pro strojové vidění je využívána řada různých komponent, přičemž mezi ty nejvyužívanější patří průmyslové kamery a čtečky čárových kódů. Pokud hledáte možnosti komplexní realizace řešení strojového vidění, pak se neváhejte obrátit na profesionály. Ti vám pomohou s výběrem jednotlivých produktů, vytvořením vyhodnocovacího algoritmu i s instalací a propojením s nadřazenými informačními systémy.

Průmyslové kamery

Průmyslové kamery jsou nabízeny v mnoha různých provedeních, při výběru je proto důležité zaměřit se na konkrétní parametry podle toho, v jakém průmyslu bude zařízení využíváno. Společnost Hikrobot má široké portfolium, v nabídce tak najdete různé kamery. Ty jsou rozděleny do kategorií podle řady - získáte tak snadný přehled nad jejich specifikacemi a funkcemi.

Čtečky čárových kódů

Kromě průmyslových kamer nabízí společnost také čtečky čárových kódů. Právě čárové kódy jsou totiž velmi často využívány k identifikaci zboží, je tak snadné udržet si díky kamerové kontrole kvality přehled. Stacionární čtečky nabízí vysoký výkon, poradí si tak i s rychle se pohybujícími objekty. I zde můžete vybírat z různých kategorií dle konkrétní řady čtečky. Upřednostnit tak můžete model s kompaktními rozměry, anebo raději sáhnout po opravdu špičkovém výkonu.

Díky rozsáhlému portfoliu společnosti si vybere každý. Ať už se jedná o kamery, čtečky, či další příslušenství jako jsou objektivy, kabely a podobně.