Štěnice ani myši nemají šanci, jak zatočit se škůdci v domácnosti

07.08.2020

Nějakého toho škůdce v domácnosti najde občas každý z nás. S některými je snadné si poradit a ani nám vlastně tolik život neobtěžují, jiní ovšem mohou i nepříjemně štípat a pochutnávat si na naší krvi. Jiní mají zase políčeno na naši spižírnu plnou dobrot.

Kdy je čas položit past na štěnice

Škůdci v domácnosti
Škůdci v domácnosti

Že budete potřebovat aktivní past na štěnice, rozpoznáte poměrně snadno. Lidé si sice občas spletou štípanec od štěnice s tím od komára, ovšem komára odpudí repelent, zatímco na štěnice musíte jít chytřeji. O tom, že je skutečně doma máte, vás pak přesvědčí také tmavé stopy na zdech, na podlaze nebo na roštech postele. Vylučují totiž trus, který má podobu tmavé nestrávené krve. Tyto kapičky se rozpíjí při kontaktu s vodou, a tak snadno si můžete ověřit, s kým skutečně máte tu čest.

Účinná past na štěnice

Ony tyhle ty drobné potvůrky jsou poměrně chytré a také odolné. Past na štěnice funguje jako monitorovací zařízení, které je vyhledá a následně poté je k sobě přivábí svou vůní. V tomto ohledu jsou naštěstí pořád dost hloupé na to, aby přišli a na past se přilepili. Jinak se ovšem připravte na to, že i když sami dodržujete všechna hygienická pravidla a svou postel i matraci udržujete v čistotě, tyto drobné potvůrky dokážou svého nového hostitele vycítit i přes zeď. A protože přirozeně migrují, až se na jednom místě nabaží, mohou se klidně po stupačkách, okny nebo po trubkách od topení přestěhovat k vám. Zkrátka vždy ví, kam jít, aby měly dostatek potravy.

Kdy je nutné použít jed na myši

Myšky jsou největším problémem domů nebo chat. Poznáte je bez větších problémů. Jelikož vám budou chodit na zásoby, jistě po sobě zanechají stopy v podobě myšinců nebo okousaných obalů a jídla. Jed na myši je účinný a rychlý. Stačí, když sáčky s jedem nastražíte na tiché a odlehlé místo, nejlépe tam odkud myšky vylézají a počkáte. Jakmile si myš pochutná, do pár hodin poté ji otrava zabije. Na vás pak už jen je mrtvé tělo najít a ihned odklidit.

Nikdo nechce poskytovat domov obtížným škůdcům.