Solární kolektory k ohřevu vody jsou úsporou, kterou oceníte

24.01.2023

Přemýšlíte nad tím, jak své výdaje za energie maximálně snížit? Odpovědí mohou být solární kolektory. Dají se využít k ohřevu vody a ušetřit vám tak nemalé částky, které by jinak padly na provoz domácnosti. V čem spočívají jejich největší klady a co budete k jejich provozu potřebovat?

Rozdíl mezi solárními kolektory a fotovoltaickými články

Solární kolektory získávají teplo ze slunečních paprsků, a to následně využívají pro ohřev vody nebo k vytápění domácnosti. Fungují tedy na jiném principu než fotovoltaické články. Ty totiž energii ze slunečních paprsků rovnou přeměňují na elektrický proud. Chcete-li tedy být zcela nezávislí a soběstační, můžete si pořídit obojí.

Samostatné fungování na libovolném slunném místě

Tlakové solární kolektory pro ohřev vody fungují zcela samostatně bez jakýchkoliv čerpadel. Stačí, když je umístíte na slunné místo a díky neustálému tlaku v nádobě máte dostatek teplé vody zaručen. Zcela je tedy popřeno tvrzení, že bez práce nejsou koláče. Tlakové systému fungují podobně jako bojler - díky tlakové nádobě budete mít dostatečnou zásobu ohřáté vody. Velikosti nádob se liší podle velikosti a je zcela zřejmé, že čím větší počet lidí v domácnosti, tím větší objem nádoby potřebujete.

Využívejte ohřev vody v domácnosti, ale i zahradě

Ohřev vody solárními kolektory nemusíte využívat pouze v domácnosti, ale také venku. Pohodlně a zcela bez práce si tak můžete ohřát vodu v zahradním bazénu či jiné venkovní nádrži. Samozřejmě zcela zdarma. Užívejte si života v ekologické domácnosti a snažte se využívat co nejvíce alternativních způsobů ohřevu vody i vytápění.

Buďte soběstační, nezávislí a pyšní majitelé alternativního systému sloužícímu k ohřevu vody. Uvidíte, že jakmile si na něj zvyknete, život bez něj už si nebudete umět představit.