Smart home TaHoma si poradí i s výpadkem elektřiny. Jak?

12.02.2021

Chytré domácnosti disponují celou řadou výhod, které ocení všichni příznivci moderních technologií. Najednou už se nemusíte starat o nastavení vytápění, zatahování žaluzií nebo o zapomenutá světla na chodbě či toaletě. Chytrá domácnost všechny tyto rutinní činnosti obstará za vás, a navíc si dokáže vcelku efektivně poradit i s výpadkem elektrického proudu nebo poruchou jednoho ze zařízení.

Externí přijímač SOMFY
Externí přijímač SOMFY

Se SOMFY TaHoma vás nemusí trápit vzájemná komptabilita

Bohužel jedním z dosud nevyřešených problémů je nevyhovující vzájemná kompatibilita mezi přístroji od různých výrobců. Do produkce systémů chytré domácnosti se pouští stále více firem, takže se na trhu začínají objevovat i nekvalitní přístroje. S technologií SOMFY TaHoma ovšem máte jistotu, že budou všechna připojená zařízení perfektně fungovat. Jedna společnost totiž zabezpečuje všechny možné technologie od venkovního stínění, přes nejrůznější čidla a ovladače až po osvětlení a systémy vytápění. Jenom při pořízení technologií od jedné společnosti máte stoprocentní jistotu, že si užijete benefitů chytré domácnosti.

Poradí si pohony SOMFY s výpadkem elektřiny?

Moderní chytrá domácnost spadá do kategorie hodně složitých elektrických zařízení, u nichž se klade maximální důraz na spolehlivost a kvalitu. Stále se ovšem jedná o přístroje, které ke své funkčnosti potřebují elektřinu. Nenadálý výpadek elektrického proudu může pohony SOMFY ošklivě zaskočit, takže byste měli mít předem připravený scénář pro krizové situace. Renomované firmy, k nimž SOMFY bezpochyby patří, však nabízejí neustálý, čtyřiadvacetihodinový servis.

Je smart home TaHoma chráněn před hackery?

S moderními technologiemi se pojí nejenom řada výhod, ale také vyšší riziko hackerských útoků. I na to je ovšem smart home TaHoma připravena, protože při vzájemné komunikaci využívá složité šifrování. Zabezpečena je pochopitelně i interní Wi-Fi síť, do níž se jen tak nějaký hacker nedostane. Je ovšem nutné si přiznat, že žádné zabezpečení není stoprocentní, nicméně chytrá domácnost nepředstavuje pro hackery atraktivní cíl.

Smart home nepochybně vylepší komfort vašeho bydlení. Dbejte pouze na dostatečné zabezpečení a vzájemnou kompatibilitu přístrojů, abyste si benefitů chytré domácnosti užili plnými doušky.