Sluneční folie na okna: Významný prvek pro komfortnější bydlení

07.02.2023

Protisluneční folie dokáží chránit interiér před přehříváním. Proto jsou s oblibou instalovány na okna domů, ale využití najdou i v kancelářích, hotelích, či třeba obchodech. Jednoduše všude tam, kde je třeba zpříjemnit prostředí.

Folie na okna proti slunci

Během léta, ale i jarních měsíců, jsou sluneční paprsky silné a vyhřívají interiér. Mnohdy až na nesnesitelné teploty. Ty lze regulovat klimatizací, ovšem náklady jsou značně vysoké. Nabízí se proto řešení - folie na okna proti slunci slouží jako pasivní klimatizace a umožňují tak snížit náklady. Jejich instalace je přitom velmi jednoduchá. V nabídce najdete také termoizolační okenní fólie, které však slouží pro uchování tepla v interiéru během zimy, čímž lze snížit náklady za vytápění.

Protisluneční fólie na okna

Protisluneční fólie na okna dokážou zadržet až 80 % sluneční energie. Výrazně tak snižují účinky slunečního záření na lidský organismus i vybavení interiéru. Zároveň pohlcují 99 % škodlivého UV záření. Zadržovat UV záření dovedou i termoizolační fólie na okno, vybírat byste měli dle toho, zda potřebujete zamezit ohřívání místnosti v létě, či naopak jejímu ochlazování v zimě.

Sluneční folie na okna

Na výběr máte ze dvou druhů provedení. Tím prvním jsou exteriérové sluneční folie na okna. Jsou instalovány na vnější stranu skla, díky čemuž mohou přímo odrážet sluneční paprsky a nedochází k ohřevu skel. V některých případech však toto řešení není ideální. Proto se nabízí i druhá varianta, kterou je interiérové provedení. Folie jsou instalovány na vnitřní stranu skla, podobě jako termo folie na okna.

Pokud hledáte jednoduché a praktické řešení, jak zajistit vysoký komfort v interiéru, protisluneční fólie na okna jsou optimální volbou. Během teplých měsíců už vás tak nebudou trápit sluneční paprsky.