Seskok padákem je nezapomenutelný zážitek na celý život

18.04.2020

Na vlastní kůži si vyzkoušet seskok padákem je snem mnoha z nás. Ne ale každému koluje v žilách odvaha a chuť zažít takový příval adrenalinu. Seskok z výšky 4000 m se zdá být až nereálný, ale naši instruktoři vás vyvedou z omylu. Pokud jste na vážkách, přečtěte si něco bližšího o tandemovém seskoku a zbavte se tak nejistoty.

Seskok padákem
Seskok padákem

Jak takový tandemový seskok vlastně probíhá?

Tandemový seskok není rozhodně pro slabé povahy, a právě tady je na místě řádná dávka odvahy. Řekněme si, kolikrát za život se vám podaří dostat se 4000 m nad zem? Přičemž prvních 35-50 sekund seskoku si užijete volný pád a doslova vítr ve vlasech. Následně, v přibližné výšce 1800 m, otevře zkušený instruktor padák a ničím nerušený let si můžete vychutnávat dalších 5-8 minut. A jako bonus budete mít dokonce i možnost si řízení vyzkoušet na vlastní pěst.

Můžu zkusit seskok padákem, i když s ničím takovým nemám zkušenosti?

Na tandemový seskok padákem se zdá být příprava neskutečně náročná. Opak je ale pravdou. Jedná se především o pořádnou dávku adrenalinu, která ovšem nevyžaduje nějaké speciální přípravy. Seskok si naopak můžou užít jak děti od 8-mi let, tak i starší lidé do 65-ti let. Během 20-ti minut vás proškolí naši zkušení instruktoři, kteří mají za sebou až okolo 10000 seskoků, takže budete v těch nejlepších rukou. No a jediné, co s sebou potřebujete, je pohodlná sportovní obuv, poukaz, který vás opravňuje k seskoku a případně teplejší oblečení pod zapůjčenou kombinézu.

Jakou výstroj vyžaduje tandemový seskok padákem?

Na tandemový seskok padákem se využívá speciální padákový systém. Každý systém je vybaven hlavním a vedlejším padákem, který se následně, v případě nouze, automaticky otevře. A nemusíte mít obavy, všechny systémy prochází každý rok důkladnou revizí, zda jsou plně bezpečné a funkční pro vaše radovánky. Co se úboru týče, na zapůjčení od nás dostanete ochranné brýle, kombinézu a přilbu, takže není třeba si pořizovat vlastní vybavení.

Vyzkoušíte tandemový seskok také?