Revize elektro aneb kdo může vyhotovit platnou revizní zprávu?

08.12.2020

Zázrak jménem elektřina je nedílnou součástí našich životů. Bez žárovek, počítačů nebo internetu si bytí ani nedokážeme představit. Nicméně elektřina není jenom vynikajícím sluhou, ona může být i zlým pánem. Aby se předešlo nebezpečným zkratům nebo vyhoření elektroinstalace, provádí se v pravidelných intervalech revizní kontroly. Právě revize elektro zajistí, že budou všechny spotřebiče a dráty udržovány v perfektním stavu.

Revize elektro
Revize elektro

Koho na revize elektra povolat?

Revize elektro dnes naštěstí nemůže provádět každý elektrikář. Revizní technik totiž musí disponovat platným certifikátem, kterým by se měl po příjezdu do vaší nemovitosti prokázat. Raději se vždy obracejte na zkušeného technika ze zavedené společnosti, jenž má s revizemi různých elektrozařízení bohaté zkušenosti. Kromě obyčejné elektroinstalace tak může provést například revize hromosvodů nebo revize elektrospotřebičů.

Co obsahuje revizní zpráva?

Tím hlavním důvodem, proč byste alespoň jednou za 5 let měli povolat revizního technika, je takzvaná revizní zpráva. Tu sepisuje pracovník disponující odpovídajícím certifikátem a je v ní objektivně popsán stav a funkčnost vaší elektroinstalace. V případě zkratu nebo jakéhokoliv pojistného plnění se tímto dokumentem prokážete u pojišťovny, protože v opačném případě může dojít ke zkrácení pojistného plnění. Revizní technik ve své zprávě uvede také zjištěné závady a doporučí řešení vedoucí k jejich nápravě.

Jaké bývá řešení nalezených závad?

Zkušení technici mají několik let praxe, a proto přesně vědí, jaká řešení jsou vhodná na ten či onen problém. Bez většího váhání vám tedy doporučí výměnu daného elektrospotřebiče, rozvaděče nebo spínače. Profesionálně provedená revize elektroinstalace vás utvrdí v tom, že používání elektřiny je ve vašem domě zcela bezpečné.

Revize elektrozařízení mají svůj důvod. Obraťte se na servisního technika s velkou praxí a přestaňte se strachovat, že elektroinstalace ve vašem domě zkratuje.