Půjčovna stavebních strojů aneb dá se stavět svépomocí?

21.04.2021

Určitě jste si všimli, že velkým trendem posledních let jsou stavby svépomocí. Tuzemští kutilové tak potvrzují skvělou pověst, kdy si zlaté české ručičky dokážou poradit prakticky se vším. Šikovnost se ovšem nevztahuje pouze na malé projekty, ale také na stavby rodinných domů. Stále více lidí si v současné době staví svůj vysněný domek svépomocí, jenomže takto velký stavební projekt nelze zvládnout bez potřebné mechanice. Půjčovna stavebních strojů však nabízí všechny stroje, které byste mohli potřebovat.

Výkopy základů? Žádný problém

Jedním z prvních kroků při zakládání stavby je urovnání terénu a zahájení výkopových prací. Pokud byste měli několik desítek centimetrů hluboké základy kopat sami, měli byste dlouho co dělat. Ruční práce je v tomto ohledu nejenom zdlouhavá, ale také značně namáhavá. Proč si ovšem výhodně nepronajmout třeba smykový nakladač? Půjčovna stavebních strojů nabízí spolehlivý stroj s výkonem 44 kW agregovaný se základní lopatou. S touto mašinou zvládnete výkopové práce během několika hodin.

Kdy použít hutnící techniku?

Stavíte-li na méně stabilním podloží, u něhož hrozí sesunutí, nebo dokonce propadnutí, je třeba povrch dostatečně zhutnit. Asi nechcete, aby se vám základy domu propadaly do země nebo aby se uprostřed příjezdové cesty vytvořila hluboká díra. Nestabilní podloží vždy zpevněte zavážkou nebo štěrkem, a tuto vrstvu řádně zhutněte. K tomu skvěle poslouží buď vibrační deska nebo v užších prostorech vibrační pěch. Ten dokáže zhutnit i pevnější povrchy.

Jsou nabízené stroje spolehlivé?

Chystáte-li se oslovit renomovanou půjčovnu stavebních strojů, pak vás určitě bude zajímat, zda jsou pronajímané stroje spolehlivé. V tomto ohledu nemusíte mít žádné obavy, protože veškerá stavební technika prochází pravidelnou údržbou. Zkušení technici kontrolují nejenom hladinu provozních kapalin, ale také stav a kondici hydraulického vedení. Kontrolou prochází i pneumatiky, takže vždy dostanete plně funkční stroj, na jehož výkonnost se můžete spolehnout.

Stavbu svépomocí lze realizovat s použitím pronajaté stavební techniky celkem snadno. Smykový nakladač nebo hutnící techniky značky NTC vám opravdu ulehčí práci.