Prodej firem aneb už vás nebaví podnikání?

07.10.2021

Podnikání je na jednu stranu skvělou cestou k získání relativně velkého bohatství, jenomže při cestě za vysněným majetkem si musíte projít nemalými nástrahami. Pokud dokážete všechny problémy a konkurenční boje překonat, stane se z vaší firmy úspěšný hráč na příslušném trhu. Tím však vaše starosti nekončí, protože konkurence nikdy nespí. Po více než čtvrtstoletí v podnikatelském prostředí tak můžete být unavení. V takovém případě byste se měli obrátit na společnost zabezpečující prodej firem.

Proč prodat vlastní firmu?

Prodej firem je v současné době relativně běžný. Podnikatelé začínající svou činnost v bujarých 90. letech jsou z konkurenčního prostředí již unavení. Není se čemu divit, protože po více než čtvrtstoletí jste museli snášet překonávání těžkých překážek. Právě nyní tedy nastává pravá chvíle k prodeji firmy, protože by na jednu stranu byla obrovská škoda, kdybyste fungující byznys zrušili. Vy si tak užijete těžce vydělaných peněz a vámi vybudovaná firma může dělat radost ostatním lidem dalších mnoho let.

Máte při prodeji priority?

Je ovšem logické, že při prodeji budete mít specifické požadavky a nároky, protože vaše firma je pro vás něco jako vlastní dítě. Renomovaná společnost zabezpečující prodej firem se ovšem při prodeji bude řídit pouze vašimi požadavky, a to v oblasti prodejní ceny nebo vizí budoucího vlastníka. Při prodeji firmy bude brán ohled také na stávající zaměstnance nebo na vámi vybudovanou koncepci, která by se neměla změnit.

Nevíte, jak firmu prodat?

Ne všichni z vás jsou zběhlí hráči na trhu firem a fungujících podnikatelských subjektů. V takovém případě se ovšem nemusíte ničeho bát, protože specializovaná společnost vás provede kompletně celým procesem prodeje firmy. Nejenom, že se nebudete muset starat o papírování a otravné formality, ale kromě toho zkušení prodejci najdou vhodného kupce, který bude mít o váš podnik zájem. Samozřejmostí je pak splnění vámi nastavených kritérií.

Pokud vás podnikání přestalo po dlouhé době bavit, nemusíte svou firmu zavírat. Obraťte se na specializovanou společnost a společnými silami najděte nového vlastníka.