Přírodní lékárna je mým nepostradatelným pomocníkem

02.12.2020

Přírodní lékárna pro mě představuje místo, na kterém seženu vše, co je třeba k udržení zdraví celé mé rodiny. Často v přírodních lékárnách, kterých je na internetu nespočet, kupuji různé doplňky stravy, čaje, bylinné směsi, a dokonce také kosmetiku, jelikož mám velmi citlivou pleť. Přiznám se, že v přírodních produktech spatřuji větší potenciál nežli v produktech syntetických. Ovšem ne vždy lze samozřejmě sáhnout po přírodních přípravcích ovšem dle mého názoru alespoň v jistých situacích to možné je. Popřípadě je možné tyto přípravky užívat jako podpůrnou léčbu při různých zdravotních komplikacích, a to například při problémech s dýchacím ústrojím či zažíváním.

Čaje z přírodní lékárny
Čaje z přírodní lékárny

Byliny používala již má maminka

Spolehlivé byliny, které používala často i má maminka, jsou dle mého názoru velmi skvělým pomocníkem v domácí lékárně. Často sahám po různých bylinných směsích, a to i v momentě, kdy mě zdánlivě nic netrápí. Velmi často ovšem bojuji se zánětem močových cest, a tak je pro mě prioritou těmto problémům předcházet za pomoci vhodných bylinných čajů a směsí, které jsou rovněž i velmi chutné. Má maminka mi dokonce často s výběrem vhodných léčivých bylin pomáhá, jelikož její zkušenosti s těmito přípravky jsou o poznání větší než ty mé. Kromě toho s maminkou také používáme i přírodní kosmetiku, která je k pokožce mnohem šetrnější nežli klasická kosmetika, a tudíž naše pokožka zbytečně netrpí.

Přírodní doplňky stravy zbožňují i mé děti

Přírodní doplňky stravy, a to zejména ve formě různých chutných sirupů, milují i mé děti, kterým tyto přírodní doplňky stravy kupuji pravidelně, a to vždycky na jaře a také v zimě, kdy je jejich imunita často skutečně velmi oslabená. Jelikož mé děti chodí do školky i do školy, je skutečně velmi složité se v jejich případě vyhnout zdravotním potížím, které se často stále vracejí, a to nemluvím pouze o respiračních problémech či o střevních chřipkách. Mimo jiné má dcera trpí také atopickým ekzémem, tudíž je pro ni prioritní používat vhodnou kosmetiku, která její pokožku zbytečně nezatěžuje a vhodnou kosmetikou ta přírodní rozhodně je.