Pokladní pásky: Vybírejte z různých druhů papírových kotoučků do pokladen a tiskáren

31.03.2022

stěží představit. Na výběr jsou přitom různé varianty, ze kterých můžete vybírat. Najděte tu pravou pro své potřeby.

Obyčejné bílé kotoučky

Nejčastěji se můžeme setkat z klasickými bílými kotoučky běžného papíru. Ty jsou vhodné do jednodušších typů pokladen. Vybírat byste vždy měli podle rozměrů role pokladní pásky - šířka se pohybuje od 38 do 76 mm, průměr pak kolem 60 až 70 mm. Důležitá je také šířka dutinky. Jen podle jednotlivých parametrů můžete mít jistotu, že se vybraný produkt hodí pro vaši pokladnu. S tímto typem pásky neuděláte chybu, jedná se o základní volbu.

Termokotoučky

V některých případech se můžeme setkat také s termokotoučky. Ty jsou přizpůsobeny pro specifické tiskárny a díky termocitlivému povrchu se hodí pro rychlý tisk. I v tomto případě existují různé varianty lišící se svými rozměry. Krom rozměrů však vždy dbejte i na kvalitu produktu, jelikož tak můžete ovlivnit životnost tiskové termohlavy a také zachováte čitelnost účtenky v čase. Základním parametrem garantované čitelnosti bývá sedm let, najít však můžete různé produkty.

Samopropisovací kotoučky

Krom zmiňovaných možností se nabízí také o něco méně známé pokladní papírové pásky se samopropisovací vrstvou. Ty slouží ke zhotovené jedné kopie dokladu. Vybírejte z různé šíře a průměru role. Získáte jednoduchý způsob pro tvorbu kopií jednotlivých účtů. Krom toho v nabídce najdete i další zboží pro obchod - etiketovací kleště, samolepící etikety a mnoho dalšího, co vám může usnadnit práci.

Pokladní pásky jsou nezbytností, nepodceňujte proto jejich výběr. Kvalitní produkt bude skvěle sloužit, ať už se jedná o obyčejnou pokladnu či sofistikovanější variantu pro termokotoučky.