Partnerské hádky mě ničí. Jak je mám zvládnout?

28.05.2021

V každém partnerském vztahu se občas objeví chvíle, kdy se partneři nedohodnou a jejich odlišné názory vyústí v hádku. Zažehná-li se tato krátkodobá výměna názorů bez dalších dopadů, jedná se o takzvanou zdravou hádku, která může vztah i okořenit. Problém ovšem nastává, pokud jsou hádky na denním pořádku a začínají se odrážet na naší psychické pohodě.

Bez pomoci už to nezvládnu

Opakující se nezdravé hádky mezi partnery vytvářejí takzvaný emoční jed, který se usazuje v naší psychice a váže na sebe další negativní emoce. Při dalších hádkách jsme pak mnohem vznětlivější, otevíráme záležitosti z minula, kterých se aktuální hádka netýká, hledáme viníka v podobě partnera a vlastně se neustále točíme v kruhu, kdy už není z hádek úniku. Pokud nechcete takový vztah ukončit a rádi byste opět našli společnou řeč, je třeba vyhledat pomoc odborníka. Velmi vyhledávaným řešením dnešní doby je psycholog na Skype, který vám pomůže řešit vaše potíže, ať se nacházíte kdekoliv.

Konec hádek díky online koučinku

Výbuchy vzteku, hledání chyb na druhém, ironické narážky, dlouhodobý pobyt v nezdravé emoční atmosféře - to vše vám může pomoci pochopit a vyřešit psycholog při online koučinku. Ideální situace nastává ve chvíli, kdy mají zájem o nápravu oba partneři a zúčastní se konzultací s psychologem přes Skype společně. Nicméně i samostatná konzultace může být velkým krokem ke zklidnění partnerského soužití a nalezení porozumění. Ať už se online koučinku zúčastníte jednotlivě nebo společně, bude s vámi psycholog hledat primární důvod hádek, pracovat na pochopení jinakosti partnera a naučí vás lépe chápat své i partnerovy emoce. Pomocí nejrůznějších metod a technik vás naučí pracovat s vašimi emocemi, vztekem a frustrací, pomůže vám uzavřít konflikty z minulosti a naučí vás, jak reagovat na přicházející hádku.

Ve chvíli, kdy se naučíte pochopit a respektovat sami sebe, bude pro vás podstatně jednodušší pochopit a respektovat i druhé. A právě k tomu vám také může pomoci online koučink.