Palivové dřevo je nejvhodnější variantou vytápění

30.10.2020

Zima se neodvratně blíží, a s ní i otázka, jaký typ vytápění je nejekonomičtější. Hlavně v dnešní době je potřeba myslet na to, kolik budeme platit za energie. Proto je nejvhodnější si pořídit na kotel či domácí krb palivové dřevo. Proč?

Palivové dřevo
Palivové dřevo

Jaké jsou výhody palivového dřeva?

  • Suché palivové dřevo je obnovitelný zdroj - je to energie ze slunce uložená stromem, jak roste.
  • Nejste závislí na energetických společnostech ani obětí výpadků konvenčních topných systémů během bouří. Během výpadků proudu zůstanete v teple a bezpečí.
  • Snížíte náklady na služby. Štípané palivové dřevo je nákladově nejefektivnějším palivem pro vytápění domácností (Výzkumný ústav udržitelné energie).
  • Ukázalo se, že je 6x ekonomičtější než elektrické teplo, 5x ekonomičtější než plynové a 4x ekonomičtější než ropa.
  • Hořící palivové dřevo je uhlíkově neutrální a nepřispívá ke globálnímu oteplování. Pokud dřevo necháte hnít na podlaze, uvolní se stejné množství oxidu uhličitého, jako když se krbové dřevo řádně spaluje.


Tvrdé dřevo

Tvrdá dřeva jsou hustší než měkká dřeva, takže jsou ideální pro vnitřní vytápění. Mezi populární tvrdá dřeva patří dub, bříza, jasan a bukové palivové dřevo. Všechny jsou ideální pro vytápění vašeho domu. Tvrdé dřevo je nejvhodnější pro vnitřní prostředí, protože produkuje více tepla a spaluje déle. Proto se informujte na prodej palivového dřeva.

Měkké dřevo

Měkké dřevo je méně husté a zapaluje se rychleji. Díky tomu jsou mnohem lepší venkovní ohně, protože mohou produkovat trochu více kouře, což může být v domácnosti nepříjemné. Opět existuje spousta různých druhů měkkého dřeva, včetně borovice, cedru a modřínu. Nejlepší druh jehličnatého dřeva pro váš oheň bude záviset na vašich potřebách a na tom, jak ho plánujete použít.

Udržte si i vy teplo domova přes celou zimu díky dřevu a nebudete protáčet panenky nad účtem za energie.