Oprava důlků na karoserii po krupobití a jak tuto situaci řešit?

07.12.2021

S příchodem zimních měsíců nastává doba, kterou většina řidičů nemá v lásce. Na kluzkém povrchu vozovky existuje větší nebezpečí smyku, ale v bezpečí není váš vůz ani při parkování venku. S poryvy větru může dojít k pádu stromu, větve anebo může být vaše auto poškozeno i během prudkého krupobití. Jak nastalou situaci řešit a jaká metoda je pro opravy vozidel po krupobití nejvhodnější? Oprava důlků na karoserii se dá vyřešit s pomocí moderní metody.

Metoda PDR pro opravy důlků na karoserii

Promáčkliny v karoserii nevznikají pouze kvůli krupobití, ale může je mít na svědomí také nešetrné otvírání dveří při parkování v garáži nebo na parkovišti, pád větve, bezohledné parkování a další věci. Naštěstí ale existují technologické postupy, které jsou ideální a oprava důlků na karoserii nesníží ani hodnotu vozu. A právě takovou metodou je technologie PDR.

Provádíme opravy důlků na karoserii vozidel poškozených krupobitím

Jelikož metoda PDR je netradiční, nevěnují se jí všechny autoservisy. Tradičnějšími postupy při opravách po kroupách je tmelení, broušení, lakování a výměna dílů. Ale jde to i jednodušeji. Technologie PDR spočívá v tom, že promáčkliny v karoserii jsou buď vytlačovány nebo vytahovány. Tím totiž nedojde k poškození laku na automobilu - a vůz vypadá opět jako nový. Zároveň si také zachová svou hodnotu.

Finální úprava vozu

Po opravě vozidel po krupobití je jejich karoserie ošetřena speciálními přípravky, které sjednotí vzhled celého vozu, a po promáčklině, důlku ani jiné nerovnosti, není ani památky. Výhodou využití metody PDR je také to, že její aplikace netrvá celé týdny, ale pouze několik hodin. To samozřejmě záleží na rozsahu poškození a počtu důlků.

Starejte se o svůj vůz, ale pokud dojde vlivem přírodních vlivů k jeho poškození, využijte k nápravě škody metodu PDR. Je účinná, výhodná, a na opravu vozu nebudete čekat týdny.