Odpočívadlo pro kočky, které vydrží skutečně cokoliv

24.04.2020

Když jsem si pořizovala prvního kocourka, netušila jsem, jak moc akční, bude mít povahu. Jeho povaha se však projevila velmi brzy, a to demolicí téměř veškerého mého nábytku, koberců, křesla a podobně. Snažila jsem se Tomášovi, jak se kocour jmenoval vysvětlit, že takto by to nešlo, a dokonce jsem s ním navštívila i odborníka, který se mi snažil ukázat různé fígle, jak bych mohla jeho neutuchající temperament, alespoň trochu ukočírovat. Veškeré snahy o jeho převýchovu, ovšem byly marné. Naštěstí jsem měla dobrý nápad, který tkvěl v tom, že Tomíkovi pořídím odpočívadlo pro kočky, které by ho zabavilo po dobu, kdy nebudu doma. A musím uznat, že i když je Tomík skutečně kocour s prudkou povahou, odpočívadlo veškeré jeho nálety přežilo bez úhony, a dokonce ho unavovalo tak, že chodíval spát i přes den.

Odpočívadlo pro kočky na parapet
Odpočívadlo pro kočky na parapet

Odpočívadlo pro kočky, byl skutečně skvělý nápad

Mé snové odpočívadlo pro kočky velmi předčilo mé očekávání. Netušila jsem, k čemu všemu může takovéto odpočívadlo vůbec sloužit. Nejenže si na něm Tomík hoví po obědě či navečer, kdy zkoumá svou novou kamarádku bambuli, která visí na samém vrcholku odpočívadla, nýbrž si také velmi rád brousí své drápky o jednotlivá patra, skotačí pobíháním z jednoho patra do druhého a navečer si hoví ve svém domečku, který je jeho královstvím. Je až neuvěřitelné, kolik aktivit jedno takové malé antracitové odpočívadlo zastane.

Má kamarádka si odpočívadlo rovněž pořídila

Má kamarádka, která má doma jednu nalezenou kočičku, na různé vychytávky pro zvířata příliš nedá a nenajdete tak u ní doma nic víc, než jen nezbytné nutné potřeby. V nedávné době si ovšem na můj popud pořídila právě odpočívadlo pro kočky, které si naštěstí nemůže vynachválit. Viděla ho totiž u mne a velmi se jí líbilo. Netušila prý, že něco jako odpočívadlo, může v bytě vytvořit skutečně velmi příjemnou kulisu, která místnost nikterak nehyzdí a ba naopak jí prozáří. Jsem ráda, že jsem jí inspirovala k její koupi, rozhodně toho nebude litovat.