Náhradní díly na stavební stroje

03.02.2023

Je jedno, zda stavíte svépomocí, nebo se obrátíte na firmu. Pokud se něco porouchá, nastává problém, který je potřeba rychle vyřešit a shánět náhradní díly. Stroje bez nich prostě nefungují, plány dostávají na frak a celá stavba se prodlužuje a prodražuje. O něco menší starost je to v případě, že si stavební stroje pronajmete, takže problém musí řešit někdo jiný.

Koupě stavebních strojů není vždy ideální řešení

Pokud vlastníte stavební firmu, nemusíte rušit zakázky, ani prodlužovat dobu dodání, což by vám přineslo zbytečné komplikace, a v nejednom případě i penále. Pokud se vám stalo, že technika selhala a vy ji máte pronajatou od firmy na to specializované, stačí zvednou telefon a zajistit, aby vám operativně přivezli nové náhradní díly. Stroje taky dokážou velice rychle opravit a navrátit tak zpátky do provozuschopného stavu. Je přitom jedno, která součástka se rozhodla stávkovat. Pronajímatelé stavební techniky musí počítat s každou eventualitou, aby dokázali problémy odstranit operativně.

Stavební stroje si můžete půjčit

Výběr stavebních mechanismů k zapůjčení je přitom opravdu široký. Pořídit můžete vše, co je ke stavbě potřeba. Od drobných pomocníků, až po těžké stavební mechanismy. Zápůjčka vybavení je realizována vždy s kompletním servisem, což oceníte zejména v případě, kdy dojde k technickým potížím. Techniku objednáte, domluvíte se na délce pronájmu a po odsouhlasení ceny vám firma vše dodá.

Stavební stroje na prodej

V nabídkách firem najdete také stavební stroje určené k prodeji. Jedná se buď o zcela novou techniku nebo již použitou, kterou lze pořídit za výrazně nižší cenu. Koupě stavebních strojů je ovšem věc mimořádně nákladná, proto je vhodné zvážit, zda bude tento krok rentabilní. A to i s ohledem na to, že techniku je možné si zapůjčit i dlouhodobě.

Cena se odvíjí od typu a délky pronájmu, některé položky mají cenu stanovenou fixně, jiné jsou oceněny individuálně.