Montáž tepelných čerpadel aneb kolik můžete s čerpadlem ušetřit?

23.06.2021

Tepelná čerpadla mají obrovské množství výhod, díky nimž dokázaly na trhu oslovit desítky tisíc zákazníků. V nedávné době navíc tuzemská vláda začala na pořízení tepelného čerpadla poskytovat dotace, takže se počet těchto zařízení přinejmenším zdvojnásobil. Toto zařízení představuje stabilní zdroj tepla s dlouhodobě vyrovnanou teplotou, a navíc se pyšní minimálními provozními náklady a požadavky na údržbu.

Montáž tepelného čerpadla

Montáž tepelného čerpadla se provádí hlavně za účelem efektivního a ekologického získání tepla a ohřevu horké vody. To jsou vlastně největší důvody, proč se vyplatí tepelné čerpadlo kupovat. Důsledkem takto ekonomického způsobu vytápění a ohřevu vody je pochopitelně snížení finančních nákladů na jednu topnou sezónu. Hlavní výhodou oproti jiným způsobům vytápění je snadno ovladatelná a velice komfortní regulace teploty uvnitř interiéru.

Revize tepelných čerpadel

Aby mohlo takto sofistikované zařízení neustále plnit svůj účel, měli byste pravidelně zajišťovat revize tepelných čerpadel. Během kontroly je prověřen hlavně kompletní princip celé energetické výměny, aby bylo vše efektivní a nedocházelo zbytečně ke snížení účinnosti. Teplo čerpadlo získává ze země nebo ze vzduchu, a následně putuje trubkami až do kompresoru. Ten plyn stlačí, zvýší se teplota celé soustavy a vytvořené teplo je prostřednictvím tepelného výměníku předáno kapalině v topné soustavě.

Montáž klimatizace

Abyste měli zajištěnu maximální efektivitu provozu tepelného čerpadla, měli byste si na servis objednat zkušené techniky, kteří mimo jiné provádí i montáž klimatizace. Jakmile nebude provoz čerpadla efektivní, můžete zapomenout na výraznou finanční úsporu. V opačném případě však za topnou sezónu můžete ušetřit přes 30 tisíc korun. To znamená, že se vám investice do tepelného čerpadla vrátí přibližně za 6 let.

Pořizovací cena tepelného čerpadla je sice relativně vysoká, ale díky velké úspoře na energiích se vložená částka vrátí celkem rychle.