Matrace je základem pro kvalitní spánek. Vyberte tu nejlepší

18.05.2020

Výběr správné matrace je důležitý hlavně z toho důvodu, abyste se ráno probouzeli svěží a odpočatí. Vyberte si matraci přímo sami sobě na míru a prospíte zdravě celou noc. Pryč bude doba, kdy vás po probuzení bolela záda. Při koupi tohoto výrobku myslete hlavně na tvrdost a materiál, ze kterého je vyrobena.

Matrace
Matrace

Materiál matrace

Na trhu naleznete mnoho materiálů, ze kterých se matrace vyrábějí. Mezi levnější varianty patří pěnové matrace, kdy hlavně paměťová pěna bývá oblíbená. Tento typ se hodí převážně do dětských postýlek, či pro někoho, kdo je váhově lehký. Nebo si připlaťte za větší kvalitu a pořiďte si sendvičové, nebo pružinové. Výběr je třeba pečlivě zvážit. Také se zaměřte na tuhost.

Tuhost matrace

Na trhu je hned několik stupňů tuhostí matrace. Od nejměkčí jedničky, až po nejtvrdší sedmičku. Právě ty nejměkčí jsou vhodné do dětských postýlek. Střední tuhost je naopak tou nejoblíbenější. Výhodou bývá, že tato matrace se mohou vyrábět z každé strany s jinou tuhostí, a máte tak na výběr. Nejtvrdší matrace jsou zároveň ty nejprodyšnější, a proto jsou vhodné pro alergiky. Zároveň by ji měli používat lidé s velkou nadváhou.

Zdravotní matrace musí mít certifikát

Zdravotní výrobky poznáte podle certifikátu. Musí totiž projít velmi náročnou atestací, a proto má také k tomu svůj doklad. Takový výrobek by měli používat hlavně lidé, kteří mají nějaký zdravotní problém, například bolesti zad. Pomáhá totiž uvolňovat svaly a krční páteř po náročném dni tím, že rozloží váhu celého lidského těla, a sníží tak tlak na určité partie. Tím zaručuje opravdu kvalitní spánek.

Při koupi nové matrace zvažte nejprve, pro koho je určena a zda ji budete požívat každodenně, nebo jen na občasné přespání. Poté se zajímejte o materiály a její tuhost.