Matrace 140 x 200 je nejlepší volbou pro jednotlivce

16.06.2020

Není žádných pohyb, že spánek je pro běžné fungování každého člověka důležitý. Dodává veškerou energii nutnou k přežití dalšího náročného dne ve škole či v práci. Proto je potřeba věnovat dostatek času výběru té správné matrace, která je vhodná pro vaše záda. Někomu vyhovuje tvrdší materiál, jiní z vás mají zase rádi, když se do své postele pořádně ponoří.

Matrace
Matrace

Matrace 140 x 200 jako slibný začátek

Možností je v dnešní době již spousta. Ať už se jedná o menší pokoj vašeho dítěte, kam by skvěle zapadla matrace 140 x 200, či o obrovskou manželskou ložnici. Kvalitní spánek je jednoduše vyžadován všude. V tomhle rozměru jsou matrace vyráběny ze stejně kvalitních materiálů a výplní, jako jejich prostornější alternativy.

Matrace 160 x 200 je fenomén posledních let

Ještě před několika lety byste tento rozměr jen těžko hledali v obchodě na rohu, ovšem teď se matrace 160 x 200 staly doslova hitem. Nabízí totiž jednoduchý, přesto prostorný komfort pro jednoho či dokonce dva. Jsou ideální pro všechny, kteří mají rádi dostatek místa sami pro sebe. Při koupi matrace je dobré zaměřit se na správnou výplň. Trh nabízí několik variant, od stálých klasik po nové, ekologičtější a šetrnější verze. Odborníci rovněž doporučují najít si spolu s matrací i vhodný polštář. Vznikne tím bezchybné ložnicové duo, zaručující klidný a ničím nerušený spánek.

Matrace 180 x 200, ložnicový king

Není pochyb o tom, že matrace 180 x 200 je číslo jedna, co se rozměru týče. Její výhodou je totiž fakt, že nabízí dostatek místa a pohodlí pro obě polovičky. Najde si své místo v každé ložnici. Má ovšem i své nevýhody. Pokud jste s partnerem výškově a šířkově rozdílní, může se stát, že by vám volba této matrace mohla spíše uškodit nežli pomoct. Specialisté v tomto případě v rámci vašeho zdraví doporučují raději investovat do dvou stejných matrací, abyste si nepřivodili žádné potíže.

Pokud si něčím nebudete jisti, nebojte se poradit s odborníky.