Máte doma přebytečné věci a chcete se jich zbavit?

03.08.2020

Jistě se vám někdy stalo, že jste doma uklízeli a třídili staré věci, ovšem našli jste mezi nimi i kousky, které vám bylo líto vyhodit. Taková situace nastane pravděpodobně po přistěhování do nové nemovitosti. Ve Spojených státech amerických se garážové výprodeje pořádají vcelku běžně, avšak u nás se tento typ prodeje příliš neusadil.

Inzerce zdarma
Inzerce zdarma

Proč zrovna inzerce?

Daleko používanější způsob prodeje přebytečných věcí jsou inzeráty. Inzerce patří v tuzemsku dlouhodobě k nejsledovanějším trhům, tudíž byste na ni měli zacílit i vy. Hlavní výhodou je široká dostupnost inzerátu, neboť jej můžete vylepit na speciální desky ve velkoobchodech nebo na autobusových zastávkách. Tímto způsobem můžete prodat naprosto cokoliv, včetně nábytku, oblečení nebo dosluhující elektroniky.

Kolik mě bude inzerce stát a existuje i inzerce zdarma?

Teď si možná budete říkat, že za inzerci v novinách nebo autobusech městské hromadné dopravy zaplatíte příliš vysokou sumu. V takovém případě se obraťte do internetového světa, kde je inzerce zdarma. Navíc má daleko větší dosah, takže za prakticky nulové finanční náklady můžete oslovit desetitisíce lidí každý den. Jedinou nevýhodou je fakt, že se na internetu vyskytují stovky podobných inzerátů, a proto je potřeba ten váš nějakým způsobem zviditelnit.

Jak inzerát vložit?

Vložit inzerát vám zabere doslova jen pár minut. V příslušném formuláři vyplňte podrobnější údaje o vás, jako inzerentovi, včetně jména, kontaktních údajů, místa prodeje a samozřejmě i ceny, za kterou jste ochotni danou věc prodat. Nesmíte zapomenout ani na podrobnosti o předmětu inzerátu včetně jeho umístění do vhodné kategorie. K inzerátu samozřejmě přidejte i obrázky, které by měly věc co nejlépe charakterizovat. Těmto fotografiím věnujte velkou část pozornosti, neboť právě ony rozhodnou o tom, zda při prodeji uspějete či nikoliv.

Staré nepoužívané věci nemusíte nutně vyhazovat. Jednoduše podejte inzerát a uvidíte, že se alespoň jeden kupující najde.