Letní kuchyně neodmyslitelně patří k rodinnému domu i chalupě

15.04.2020

Letní kuchyně ozvláštní jakoukoliv zahradu a je jedno, jestli to je u rodinného domu nebo jen u letní chalupy. Stane se neodmyslitelnou součástí letních dnů a ocení ji každý. Nebudete se už muset vracet do domu, abyste připravili lahodný pokrm, zatímco vaše rodina nebo přátelé si budou užívat pohody na terase.

Letní kuchyně
Letní kuchyně

Venkovní kuchyně bude mít vše na jednom místě

Taková kuchyně se stane dominantou vaší zahrady. Výhodou letních kuchyní je, že máte vše na jednom místě hned po ruce. Bývají zastřešené, proto vás nepřekvapí ostré slunce ani letní déšť. Můžete grilovat nebo opékat. Často si lidé pořizují udírnu nebo pizza pec. Skladové prostory na potraviny nebo dřevo či malá lednice jsou velkou výhodou a usnadní vám práci. V letní kuchyni je také dostatek místa na posezení.

Přístřešek s krbem je skvělá volba

Pokud máte menší zahradu, nemusí se vám na ní vejít celá venkovní kuchyně. Vše je však řešitelné. Stačí si pořídit přístřešek s krbem. Před nechtěnými pohledy cizích lidí je chráněn stínícími stěnami a vy si tak užijete posezení v pohodě a soukromí. Dominantou je kamenný krb. Přístřešek může mít stejné náležitosti jako letní kuchyně a zároveň poskytuje příjemné posezení.

Největší nadšenci ocení variantu letní i zimní zahrady dohromady

Letní kuchyně může být využitelná také v zimě. Pokud si chcete prodloužit léto, nechte si postavit venkovní zahradu, která se dá celá uzavřít. Otvírá se potom pomocí kolejnicových dveří, které mohou být v létě plně otevřené, a bude vás chladit příjemný vánek. V zimě ji zavřete a ochrání vás před chladem. Krb mezitím příjemně ohřeje celý prostor zahrady. Při realizaci jakékoliv venkovní zahrady se kreativitě meze nekladou.

Nezapomeňte, že vaše nová kuchyně by měla být pořádně naplánovaná dopředu, ať nezapomenete na něco důležitého. S tímto vám poradí specializované firmy, které se zabývají stavbou zahradních kuchyní.