Lepinox Plus zlikviduje larvy zavíječů rychle a bezpečně

17.04.2020

Konečně jaro, řekla si určitě většina zahrádkářů a vyrazila obhospodařovat své zahrady. Však zima jim dala pořádně zabrat. Byla mírná, a tak ani nestačila zahubit škůdce, kteří znehodnocují výsadbu okrasných rostlin či poznamenají úrodu zeleniny a ovoce nižšími výnosy. Jak na ně, abyste se jich zbavili? Vyzkoušejte Lepinox Plus.

Lepinox Plus
Lepinox Plus

Relaxace při fyzické práci na zahradě

Zahradní práce jsou i v současné době, kdy svět opanovala nepříjemná koronavirová pandemie, jednou z možností, jak zůstat psychicky zdráv. Není právě jednoduché řešit rodinné nebo pracovní problémy s nouzovým stavem, který vyhlásila vláda. A stres se bohužel negativně podepisuje na imunitě, kterou člověk potřebuje pro to, aby ve zdraví přežil případné setkání se šířící se nákazou novým koronavirem.

Postřik na zavíječe pomáhá zlepšit úrodu

Při práci na zahradě si mysl odpočine a stres odbourá fyzická zátěž. Kromě toho pohled na rozkvetlé stromy či květiny navozuje příjemné pocity a přispívá k lepší náladě. A pozitivní naladění má příznivý vliv na celý organismus. To ovšem nesmí na zahradě řádit jako černá ruka spousta škůdců, které zima nestačila zahubit. Pak přichází na řadu postřik na zavíječe, kteří napáchají největší škody na vinné révě či ovocných stromech. Ten je třeba použít zavčasu, dokud je tento škodlivý hmyz ve stádiu larev, na něž působí.

K aplikaci chemické ochrany je třeba využít bezvětrné počasí

Když zahrádkáři kupují postřik proti zavíječi zimostrázovému, mají na výběr několik možností. Dobře se osvědčil například Lepinox Plus, který likviduje také housenky:

  • obaleče jablečného,
  • obaleče švestkového,
  • obaleče východního,
  • obaleče mramorovaného,
  • obaleče jednopásého,
  • housenky běláska.

Aby postřik opravdu dobře fungoval, je nutné ho na listy nanášet pečlivě, aby se dostal i na jejich spodní stranu. Po aplikaci si vyberte bezvětří nebo maximálně mírný vánek. Přitom platí, že přípravek má selektivní účinky a nepoškozuje dospělce motýlů, ani další živočichy.

Nepropásněte vhodnou dobu pro hubení škůdců. Postřik proti housenkám v buxusu je třeba udělat včas, dokud jsou ve stádiu larev. Jen tak si zajistíte pěkné okrasné i ovocné stromy i bohatou úrodu.