Léčba nespavosti pomocí přístroje

25.06.2023

Nespavost je stále častější zdravotní obtíží, která postihuje mnoho lidí ve všech věkových skupinách. Tento problém ovlivňuje nejen fyzické a duševní zdraví jednotlivce, ale také jeho kvalitu života a produktivitu. Existuje řada inovativních přístupů, díky nimž je léčba nespavosti možná. Které to jsou a jak na ně?

Léčba nespavosti

Léčba nespavosti je komplexní proces, který vyžaduje individuální přístup a kombinaci strategií. Základem je spánková hygiena, jež spočívá v pravidelné době, kdy se člověk ke spánku ukládá, poslední jídlo aspoň tři hodiny před usnutím, čerstvý vzduch, kvalitní matrace a pohodlné ložní prádlo i oblečení. Před spánkem není vhodné používat mobilní telefony nebo tablety, protože vyzařují modré světlo, které brání usnutí.

Nespavost léčba

Kromě spánkové hygieny je možné použít zajímavou metodu na nespavost. Léčba pomocí AVS přístroje je účinná, dochází ke zmírnění spánkových poruch i ke zlepšení kvality spánku. Přístroj zajistí, že během několika dnů člověk spí hlubokým spánkem, který ho osvěží. Ráno pak vstává odpočinutý a osvěžený, protože odpadá časté noční probouzení. Díky tomuto přístroji se mnozí lidé zbavili dlouhodobé nespavosti, a dokonce mohli i vysadit prášky na spaní. Zlepšila se jejich psychická kondice i výkonnost v práci.

Jak se zbavit nespavosti

Na otázku, jak se zbavit nespavosti, je jednoduchá odpověď. Dodržujte spánkovou hygienu a vyzkoušejte AVS přístroj. Ten uvádí stimulací světlem a zvukem mozek do stavu delta, v němž spánek probíhá a ve kterém dochází k produkci hormonu melatoninu. Jakmile je program dokončený, člověk usíná. Výhoda přístroje spočívá v tom, že vrací mozku jeho schopnost se dostat do stavu spánku. Mohou ho používat ženy na mateřské dovolené, přepracovaní manažeři a osoby pracující na směnný provoz. Dokonce i děti, které také někdy mohou trpět problémy s nespavostí.

Jak by se vám líbilo používat k usnutí AVS přístroj?