Konopný olej má příznivé účinky na lidský organismus. Co dokáže léčit?

25.02.2021

V posledních několika letech se léčebné přípravky z konopí staly obrovským trendem. Na trhu tak můžeme registrovat vzrůstající počet konopných mastí, ale uznání se konečně dočkal i konopný olej. Ten je podle mnoha odborníků a řady odborných studií prospěšnější pro lidský organismus než olivový olej. Dá se totiž používat nejenom ve studené kuchyni, ale i pro léčbu různých zdravotních problémů.

Konopný olej
Konopný olej

S čím vám konopný olej pomůže?

Kvalitní konopný olej lze užívat jak zevně, tak vnitřně. V případě zevního použití se maže na místa postižená kožními problémy. Velmi překvapivě je za studena lisovaný olej z konopných semínek prospěšný i na léčbu pohybových problémů. Kromě toho jej lze užívat také vnitřně, formou jedné kávové lžičky před, nebo po jídle. Svým ratolestem můžete 2 až 3 lžičky oleje přidat do jogurtu, abyste optimalizovali poměr omega 3 a 6 mastných kyselin, které jsou důležité pro řadu biologických procesů v lidském organismu.

Co léčí konopná mast?

CBD olej lze samozřejmě použít i v gastronomii, konkrétně při přípravě salátů nebo studených dezertů. Pokud se vám líbí myšlenka léčby přípravky z konopí, měli byste určitě vyzkoušet i speciální mast. Konopná mast obsahuje ty nejkvalitnější suroviny, včetně konopného oleje, takže budete mít už po pár týdnech užívání nádherně hebkou a vláčnou pokožku bez ekzémů. Pokožka je totiž nejenom hydratována, ale také chráněna před negativními vlivy životního prostředí.

Kde si přípravky s konopím pořídit?

Léčebné přípravky z konopí byste měli nakupovat pouze ve specializovaném obchodě. Ten totiž prodává oleje a masti pouze od prověřených dodavatelů, kteří mohou garantovat léčebné účinky. Alternativní léčba je v poslední době ve velké oblibě a konopné produkty jsou její nedílnou součástí. Nemusíte se obávat žádných negativních účinků, protože veškeré přípravky mají přírodní složení bez jakýchkoliv chemikálií.

Máte dlouhodobé zdravotní problémy? Vyzkoušejte alternativní léčbu prostřednictvím konopných produktů! Optimalizujete hladinu omega mastných kyselin a už během několika dní se budete cítit lépe.