Komíny Schiedel jsou bezpečné a vhodné pro všechny stavby

23.04.2020

Představa chalupy či rodinného domu bez krbu je docela zvláštní. Pohoda a útulno, které s sebou živý oheň přináší, je pro tyto stavby naprosto přirozenou součástí. Výběr otopného a komínového systému je však vážná věc, při které jde především o bezpečnost. Komíny Schiedel jsou jednou z možností, jak vsadit na jistotu.

Komíny Schiedel
Komíny Schiedel

Bezpečnost celého systému je prvořadá

Ačkoliv jsou krby či krbová kamna již běžnou součástí staveb, jejich bezpečnost hraje pořád primární roli, kterou není možné ji opomínat či podcenit. Komíny proto podléhají testování, která zkoumají nejen jejich bezpečnost, ale také parametry jako průběh teplot v komínu a jeho okolí, přívod vzduchu ke spotřebiči, rychlost spalin, a zabývají se také tím, jaký vliv má průměr komínu na funkčnost celé soustavy. To vše totiž souvisí s primárním úkolem komínů, jímž je odvod spalin mimo stavbu s co nejmenšími teplenými ztrátami.

Novostavba nebo starší dům? Není problém

Komíny Schiedel jsou vhodné pro použití prakticky do jakékoliv stavby. U novostaveb naprosto bez problémů, u starších domů, které podléhají rekonstrukci je však nutné několika věcem věnovat patřičnou pozornost. V první řadě je to stav stávajícího komínu. Odborníci by měli prověřit jeho technický stav a parametry. V obou případech platí, že poslední věcí, ve které byste měli mít jasno než se pustíte do realizace je, jak má komín vypadat.

Volte jednoho dodavatele

Při osazování otopného a komínového systému platí, že čím méně dodavatelů do procesu zapojíte, tím lépe pro vás. Na trhu je hned několik firem, které dokážou poskytnout kompletní montáž krbu i komínu pod svou hlavičkou, čímž získáte nejen jistotu profesionální montáže, ale i výhled bezkonfliktního řešení případných sporů.

V případě, že vsadíte na mnohaletou praxí prověřené odborníky, máte velkou šanci, že si budete teplo svého domova užívat dlouhodobě ke spokojenosti.