Kojenecké potřeby, které se vám budou hodit při koupání

01.04.2021

Na koupání miminka je třeba dobře se vybavit, speciální vaničky a další doplňky vám to totiž mohou značně usnadnit. Sortiment je opravdu široký, nabízí se proto mnoho produktů. Jaké kojenecké potřeby by vám tedy neměly doma chybět?

Vaničky

Mezi naprosto nezbytné kojenecké potřeby patří vaničky. Díky ní totiž bude koupání bezpečnější a pohodlnější. Vybírat můžete z různých možností. Většina vaniček pro děti je anatomicky tvarovaná pro větší komfort. Sympatický je také veselý design s obrázky různých zvířátek a pestrými barvami, který děti rozhodně zaujme. Pro pohodlnější vypouštění vody hledejte vaničky, které mají výpust.

Lehátka do vaničky

Další kojenecké potřeby, které by vám ke koupání neměly chybět, jsou lehátka. Vybírat můžete z několika možností. Nabízí se totiž jak plastová, tak také látková lehátka. Opět bývají vyráběny v atraktivních barvách s roztomilými obrázky tak, aby děti zaujaly. Jedná se o velmi praktického pomocníka, který vám koupání ulehčí. Výhodou látkových lehátek je snadná údržba, kdy potah stačí vyprat. Plastové varianty pak mohou být o něco stabilnější.

Doplňky ke koupání

Skvělým doplňkem, který vám koupání usnadní, je plovoucí teploměr určený přímo do vaničky. Díky němu budete vždy mít jistotu, že teplota vody není pro miminko příliš vysoká. Existuje také cela řada různých houbiček, žínek a mycích květin. Na těch také najdete pro děti atraktivní obrázky, aby koupání bylo větší zábava. Koupání vám navíc může usnadnit také speciální nádobka na umývání vlasů, díky elastickému okraji se dítěti nedostane voda do očí. Pokud hledáte komfortní umístění vaničky, může vám pomoci skládací stojan pod vaničku.

Některé děti zpočátku koupání vůbec nemají rády, proto je třeba snažit se jim přizpůsobit. Právě k tomu jsou skvělé tyto potřeby, díky kterým pro vás i miminko bude koupání hračka.