Koberec dodá interiéru eleganci a útulnost, a to i v případě kanceláří

21.04.2020

Nejen doma toužíme po příjemném prostředí. Kancelář je často místem, ve kterém trávíme spousty času každý den, proto i tady uvítáme kus domácké atmosféry, který nesvede dodat ani sebelepší nábytek a moderní vychytávky. Pokud přemýšlíte, čím toho dosáhnout ve své kanceláři, zkuste se poohlédnout po koberci.

Koberec
Koberec

Hodně muziky za málo peněz

Podlaha je jednou z nejdůležitějších ploch v zařizovaném interiéru, tak bychom ji rozhodně neměli odbít. Pokud vás nezaujala strohost a chlad plastových podlahových materiálů, dejte šanci kobercům. Velmi praktické a účelné jsou především zátěžové koberce, které udělají medvědí službu právě v kancelářích či jiných veřejných prostorách. Snadno se udržují, pohltí vlhkost, dodají příjemnou atmosféru a co je nejhlavnější, snadno se udržují.

Údržba je snadnější, než čekáte

Takzvané zátěžové koberce patří mezi podlahoviny, které vyžadují minimální péči, a navíc jsou vysoce odolné na zanášení vody v zimním období a stejně dobře se vypořádají i s nánosem soli. Koberec se vyrábí z polypropylenu, je voděodolný a má velice krátký vlas, díky čemu zůstává i na pohled pořád čistý. Stačí jej vysát a jednou za čas mu prospěje chemické čištění.

S pokládkou si poradí i amatér

Pokud vás zátěžové koberce oslovily, počítejte s tím, že je potřeba je celoplošně fixovat. Pro tento účel je dobré obrátit se na odborníky a nechat si udělat pokládku profesionálně. Koberec se musí správně uřezat, položit i zafixovat. Pokud si ovšem troufáte, není problém se do díla pustit ve vlastní režii. Myslete však na to, že před samotnou pokládku koberce musíte pečlivě vyčistit podloží.

Zátěžový koberec je vskutku nízkonákladová položka, která ale přinese nejen designový efekt. Cena za metr čtverečný se pohybuje od 140,- Kč.