Kde se dá sehnat levné tepelné čerpadlo?

09.08.2018

Ohleduplnou budoucnost v ohřívání teplé vody a ve vytápění značí podle specialistů praktická tepelná čerpadla, a proto jsou ekologická tepelná čerpadla skutečně preferována před běžnými tepelnými zdroji. Princip tepelných čerpadel se využívá jako základ zařízení, jako jsou například mrazničky, ledničky, dále klimatizace a některé druhy vytápění. Asi 70 % energie tepelná čerpadla zužitkují z vnějšího prostředí, které má značné množství tepelné energie.

Tepelné čerpadlo
Tepelné čerpadlo

Ekologicky úsporná a šetrná tepelná čerpadla principiálně fungují na zásadním zužitkování ochlazující látky s nízkým bodem varu. Chladivo se vypařuje při kontaktu s vnějším prostředím, poté dojde ke stlačení chladiva v plynném skupenství kompresorem, a tak je navýšena požadovaná teplota pro vytápění, eventuálně pro ohřev teplé vody. Tím se postupuje teplo topnému médiu v kondenzátoru, díky čemuž se znovu ochladí a zkapalní. Poté se chladicí hmota se navrací do kompresoru, cyklus se znovu opakuje.

K přírodě šetrné, úsporné tepelné čerpadlo vzduch voda pracuje na základech převedení tepla do topné kapaliny přes hydrobox, kde je nainstalován drobný elektrokotel. Při malých venkovních teplotách elektrokotel vypomáhá čerpadlu dosáhnout konkrétní teploty. Ale i při venkovních teplotách -15 st. Celsia jsou ekologická tepelná čerpadla vzduch voda stoprocentně funkční. Skutečně malé pořizovací náklady a jednoduchá instalace jsou důvodem k pořízení uvedených čerpadel. A tak jsou kondenzační plynové kotle a tepelná čerpadla vzduch voda výhodným investováním.

Firma IQ energy může každému zájemci obdržet státní podporu na snížení energetické náročnosti budov, a to bezplatnými poradami, ale rovněž pro veřejnou správu a podnikatele. V rámci programu Zelená úsporám stát přispěje desítkami miliard na zateplení domů, na stavění pasivních budov, proměny kotlů a jiné projekty úspory energie. Zužitkujte poradenství energetických poradců, jelikož nešetrné vytápění je už minulostí.