Kartonové krabice - proč si je pořídit?

14.07.2020

Ať už provozujete internetový, nebo kamenný obchod, kartonové krabice budete potřebovat prakticky neustále. Své výrobky nebo zboží totiž musíte před odesláním zákazníkovi pečlivě zabalit, aby nedošlo k jejich poškození v průběhu dlouhé přepravy. Kartonová krabice se ale mimo přepravního obalu může stát skvělým prostředkem vaší originální propagace.

Kartonové krabice využijete při stěhování
Kartonové krabice využijete při stěhování

Z čeho jsou kartonové krabice vyrobeny?

Jak už samotný název napovídá, kartonové krabice jsou vyrobeny převážně z kartonu. Jedná se o relativně pevný materiál, který dokáže v kombinaci s bublinkovou fólií nebo molitanem výtečně ochránit jakýkoliv produkt během dlouhé cesty k zákazníkovi. Karton se dá ovšem použít i na výrobu menších obalů či boxů, které pak hravě využijete jako krabice na dorty nebo proložky či tvarové výseky.

Kde probíhá výroba obalů?

Výroba obalů probíhá v malé rodinné firmě, kde je kladen důraz zejména na pečlivost a důslednost pracovního postupu. Možná se svou kapacitou nebude rovnat velké továrně, ale precizností ji hravě předčí. Hlavní výhodou této společnosti je zajištění zákaznického servisu pro všechny odběratele bez rozdílu velikosti i ziskovosti. Ať už jste tedy velkým odběratelem kartonových krabic, nebo si pořídíte pouze jednu krabici za rok, neváhejte se na tuto rodinnou společnost obrátit.

Co je flexotisk?

Mimo výroby obalů a kartonových krabic je však k dispozici i flexotisk. Jedná se o tiskařskou techniku, při které jsou vzory a texty nanášeny na vybraný materiál z velké vzdálenosti. Používá se speciální flexibilní tisková forma v kombinaci s jedinečnými barvami. Většinou jde o nízkoviskózní rychleschnoucí barvy. Touto technikou si tedy můžete odlišit svou kartonovou krabici či obal od konkurence, neboť je možné vytisknout prakticky jakýkoliv jednobarevný motiv.

Kartonové krabice jsou bezpochyby skvělým přepravním obalem. Nejen, že jsou plně recyklovatelné, ale navíc je můžete udělat jedinečnými za pomoci flexotisku.