Jak si požádat o podpůrný program nová zelená úsporám

06.12.2018

Kvůli stoupajícím cenám za energie nás zajímá, jak se mohou uspořit finance a současně bychom byli šetrní k okolnímu prostředí. Proto můžeme zaměnit dodejce plynu a elektřiny. Který z dodejců je pro vás ideální, vám může pomoci vypočítat kalkulačka úspor, která je k nalezení na internetových stránkách IQenergy.cz. 

Fotovoltaické schema
Fotovoltaické schema

Někdy je třeba zainvestovat a úspora se odrazí až v budoucnu. Všechny užitečné rady a internetový obchod s praktickým zbožím jsou k nalezení také na uvedeném webu. Bezplatné odborné poradenství poskytujeme přes telefon, eventuálně přes kontaktní formulář. Program nová zelená úsporám je nejčastěji zodpovídaným tématem.

Podmínky pro žadatele o dotaci v rámci programu nová zelená úsporám jsou na webu přehledně uspořádány. O státní podpůrnou dotaci si jde požádat kdykoliv, se žadateli se počítá do konce roku 2021. V souvislosti s prodejem emisních povolenek se budou rozdělovat finance směrem k dotacím v programu nová zelená úsporám. Státní dotační program nová zelená úsporám přispívá ke snížení energetické náročnosti stávajících rodinných domů, směřuje k výstavbě nízkoenergetických rodinných domů a k účelnému využití energetických zdrojů, jako je například vyměňování opotřebovaných zdrojů tepla za moderní tepelné jednotky. Rejstřík vyměnitelných zdrojů tepla naleznete na IQenergy.cz.

Zároveň se dává úsporná dotace na zbudování fotovoltaické elektrárny, přičemž se na jeden rodinný dům přiznává dotace až sto tisíc korun. Uvedená fotovoltaika je metodou záměnou slunečního záření na elektřinu s použitím fotoelektrického jevu na polovodičových diodách na fotovoltaických panelech. Šetrná fotovoltaika si získala více příznivců díky víceúčelovosti a výkonnosti. A proto každému stavba fotovoltaické elektrárny přivodí vlastní energetickou soběstačnost, avšak současně se sníží celkové náklady na elektřinu.