Jak pomáhají obnovitelné zdroje energie?

26.01.2020

Hloubáte, jaký systém vytápění a ohřevu vody by pro váš dům byl nejekonomičtější? Především jestli topíte tuhými palivy, nebo dokonce elektrickou energií či plynem, tento krok bude nejlepším řešením. Tyto obnovitelné zdroje jsou hospodárné ve vztahu k financím, jež například za rok ušetříte, avšak i proto, že budete využívat ekologicky šetrný zdroj energie.

Fotovoltaický panel
Fotovoltaický panel

Přichází Nová zelená úsporám

Když zmenšíte ekologické zatížení, můžete na svou rekonstrukci navíc získat dotaci z programu Státní fondu životního prostředí. Program Nová zelená úsporám je vám určitě znám. V České republice totiž program Nová zelená úsporám funguje už pár let. Hovoříme o finančních dotacích na obnovitelné energetické zdroje a zároveň o energetické úspory. S pomocí podpůrného programu Nová zelená úsporám si zájemci můžou nakoupit fotovoltaické panely, anebo například tepelné čerpadlo. Přes samotným pořizováním se nezapomeňte přesvědčit, jestli dostojíte nutným podmínkám k obdržení příspěvku.

Pozitiva sluneční energie

V dnešní době se mnohokrát zmiňuje populární pojem solární ohřev vody, díky němuž za energie nebudete vydávat vysoké částky. Investovat se vyplatí třeba do komplexní solární soupravy ROTEX, soustava je složena ze solárních kolektorů a zároveň i akumulační nádržky s velkým tepelným účinkem. Teplo z energie ze slunce, již systém využije na osmdesát procent, se uchovává v akumulační nádrži.

Jako na solární soupravu, tak i na nákup fotovoltaického panelu byste mohli požádat o příspěvek. V Česku již rozšířená fotovoltaika nahrazuje energii ze slunce na elektrickou energii. Až sto tisíc korun může představovat dotace z programu Nová zelená úsporám. Panel si můžete zakoupit v jakékoliv hodnotě, záleží jen na vás, a na tom, co si od výkonu solárního panelu skutečně slibujete. Rady a dobrý nákup vám zprostředkují stránky Iqenergy.cz, provozovaných společností SPOZE, s.r.o.