Jak na vodní dýmky

10.01.2019

Princip fungování vodní dýmky je jednoduchý, pracuje na bázi vodního filtrování. Skladbu vodní dýmky členíme na čtyři díly: vázu, tělo, pak také šlauch a korunku. Vázu vodní dýmky tvoří často sklo, mívá proměnlivé tvary, barvu a výzdobu. K váze se připevňuje tělo vodní dýmky, které může být vybaveno jedním nebo více vyústěními na šlauch a výpustným ventilem. Na úplném vršku vodní dýmky se vyskytuje korunka, do níž se pokládá tabák do vodní dýmky. Poté se vyplněná korunka přikryje alobalem, do něhož se udělají nevelké otvory. Na vrch alobalu se nakonec umístí žhavý uhlík.

Vodní dýmka
Vodní dýmka

Vonný tabák do vodní dýmky 

Každý tabák do vodní dýmky bývá zvlhlý, k tomu mazlavý a aromatický. Mnohý producent dělá tabák do vodní dýmky s vlastní speciální příchutí. A tak můžete potkat roztodivné příchutě, jako jsou například vodní meloun, jablko, máta, borůvky, višeň, banán a mnohé další. Mezi pozoruhodné variace všelijakého koření spolehlivě spadá vanilka, skořice, jasmín, či kardamon, či lehce aromatickou příchuť pistáciových ořechů.

Ideální bylinné směsi bez nikotinu

Pro uživatele, kteří nemají v oblibě tabák, jsou připraveny beznikotinové směsi bylin, které jsou zmokřovány v melase, totožně jako tabák do vodní dýmky. Beznikotinové bylinné směsky jsou ideální příležitostí pro zaryté nekuřáky, kteří by rádi okusili tajemství vodní dýmky. Minerální kamínky do dýmky totiž neprodukují nekuřákům nepříjemný kouř, pouze jen ochucenou páru.

Orientální vodní dýmky jsou dar, který potěší

Pravá přitažlivost vodní dýmky je schovaná v uklidňujícím bublavém zvuku vycházejícím z vázy a v hutném, sympatickému dýmu s aromaty, jenž navozuje blažený pocit štěstí a klidu. Pokuřováním ze šíši si tak zpestříte přátelské posezení, či jím provoníte rodinnou, či firemní oslavu, anebo obyčejný klidný večer.

Originální vodní dýmky představuje Aladin-Shop, ale i kamenný obchod v Praze

Jestliže stále přemýšlíte, jak byste sami sobě, přátelům či příbuzným mohli letos způsobit potěšení, nezapomeňte na specializovaný kamenný obchod v Praze, kde si určitě vyberete ze široké nabídky vodních dýmek, voňavý tabák do vodní dýmky a další příslušenství. Prodávané zboží si tu můžete pečlivě prohlédnout a jednotlivé výrobky mezi sebou porovnat.