Holení pro muže je součást životního stylu.

02.11.2020

Většina mužů se vyhýbá úpravě vousů kvůli podráždění, které po holení nastává. K takovým podrážděním obvykle dochází v důsledku použití nesprávných technik holení pro muže. Pokud to uděláte správným způsobem, určitě si užijete hladké oholení bez řezů a jiných druhů podráždění.

Holení pro muže
Holení pro muže

Jak začít holení pro muže?

Je důležité si nejprve nanést krém na holení. Je to proto, že takové vousy se oholují mnohem snáze než suché. Kromě toho holení suché pokožky zvyšuje pravděpodobnost, že utrpíte škrábance a pořezání. Nejprve ale umyjte celý svůj obličej vodou a vysušit. To pomáhá eliminovat veškerý prach, který by se mohl zachytit na jednotlivých chloupcích.

Měli byste vlastně začít od okrajů, konkrétně od ušního lalůčku k bradě. Pravidlem je, že byste se měli vyhnout holení proti růstu jednotlivých vlasových folikulů, protože to zvyšuje pravděpodobnost podráždění pokožky. Je doporučeno se holit seshora dolů, abyste se vyhnuli řezným rankám, ke kterým při nesprávném holení pro muže dochází.

Co dělat po použití Wilkinson žiletky?

Použili jste své oblíbené Wilkinson žiletky a máte hotovo? Po dokončení holení vousů si musíte umýt obličej čistou vodou, abyste odstranili zbytky krému na holení. Je vhodné použít k čištění obličeje ručník, protože zabrání tomu, aby vám nepořádek zašpinil šaty. Jakmile je pokožka suchá, můžete nyní použít své oblíbené vody po holení. Pomáhají uklidnit pokožku a vyživují vousy i poté, co dorostou.

Oblíbené Gillete žiletky a jak se o ně starat po holení

Po dokončení holení vousů se doporučuje žiletku vyčistit a opláchnout čistou vodou. Vše, co musíte udělat, je umístit ji na 2 až 3 minuty pod tekoucí vodu. To pomáhá předcházet ucpávání čepele tvrdými vousy a jeho následného otupení. Nezapomeňte, že vousy zanesené v čepelích mohou obsahovat bakterie, které později infikují vaši pokožku, když Gilette žiletky znovu použijete. Až budete hotovi, nechejte ji na suchém povrchu bez vlhkosti.

Mějte zase krásně hladkou tvář, které neodolá žádná žena.