Hledám zaměstnání jako pedagog v jeslích aneb jak budu postupovat?

24.02.2021

Nezaměstnanost už nějaký ten týden roste, protože o práci přichází velké množství lidí zejména z oblasti cestovního ruchu, služeb a gastronomie. To ovšem znamená, že se na úřadech práce evidují tisíce žádostí o zaměstnání. Někteří z těchto uchazečů mají jistě kladný vztah k dětem, a díky rekvalifikačním kurzům by mohli začít novou kapitolu svého života v jeslích. Jak ovšem postupovat, pokud hledám zaměstnání jako pedagog v jeslích?

Hledám zaměstnání jako pedagog
Hledám zaměstnání jako pedagog

Proč pracovat v jeslích?

Nemám-li kladný vztah k dětem, pak nemá cenu se o práci v jeslích ucházet. Tato práce je neskutečně psychicky náročná na pozornost a neustálou ostražitost, protože všichni rodiče spoléhají, že je o jejich ratolesti perfektně postaráno. Děti se ovšem v jeslích již od útlého věku učí samostatnosti a soběstačnosti, což jim bezpochyby pomůže v dalším vzdělávání i životě. Proč tedy hledám zaměstnání jako pedagog v jeslích? Jednoduše chci být součástí vzdělávacího procesu malých dětí a chci ovlivnit jejich výchovu.

Kde sehnat konkrétní práci?

Hledám zaměstnání jako učitel v jeslích, avšak v současné době není velkým problémem nalezení konkrétní nabídky. Stačí se podívat na specializovaný internetový portál určený převážně jeslím, školkám a uchazečům o práci v tomto prostředí. Na webu jednoduše vidím desítky konkrétních nabídek včetně požadovaného vzdělání. Některé jesle požadují kromě odpovídající alma mater také minimální roční praxi v oboru péče o malé děti.

Mohu si založit vlastní školku?

V dnešní době není velkým problémem ani provoz vlastní školky. Důrazně se chci vyhnout byrokracii, a proto opět zavítám na specializovaný internetový portál pro školky a jesle. Zde se nachází několik zajímavých nabídek na odkup nebo převzetí již existující školky. Jednotlivé nabídky je třeba důkladně prostudovat, neboť v některých případech je třeba zajištění školení BOZP nebo splnění hygienických nařízení. Po vyřízení všech papírů už nezbývá nic jiného než sehnat personál. Proto se na tomtéž portálu obracím na inzeráty ve znění - hledám zaměstnání jako chůva v jeslích.

Práce s dětmi je na jednu stranu náročná, ale na tu druhou je obrovsky uspokojující. Neexistuje nic hezčího než sledovat životní progres dětí, které jsem pomáhal vychovávat.