Foukané izolace – nejlepší cesta k zateplení

20.01.2020

Zateplení vašeho domu byste neměli v žádném případě podceňovat. Ročně totiž všichni utratíme několik desítek tisíc za energie. Existuje však pár jednoduchých tipů, jak za topení ušetřit. Tím nejúčinnějším řešením jsou bezpochyby foukané izolace, které se v posledních letech hodně rozšířily. Proto se na ně dnes zaměříme blíže.

Schéma úniků tepla z domu
Schéma úniků tepla z domu

Proč foukané izolace používat?

Foukané izolace dokážou při vhodné aplikaci ušetřit až 30 % stávajících nákladů na vytápění. Průměrná návratnost investice je přibližně 5 let, což rozhodně není zase tak dlouhá doba. Po jejím uplynutí budete na topení vlastně vydělávat. Takto ušetřené finance budete moci například využít k dalšímu zvelebení vašeho rodinného sídla nebo na příjemnou dovolenou v teplých končinách.

Jaké se používají materiály?

K zateplování foukanou izolací se používají pouze ty nejkvalitnější materiály, u kterých jsou bezpečně prokázány jejich izolační schopnosti. Používá se převážně skelné vlákno s nízkou objemovou hmotností a vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi. Na zateplení podlah a stropů se však více hodí izolace minerální. Zde se využívá především hydrofobizovaná vlna, která disponuje výtečnou odolností vůči ohni. Proto se skvěle hodí k tvorbě protipožárních přepážek nebo požárních úseků.

Jaké má foukaná izolace výhody?

Hlavními výhodami zateplení pomocí foukané izolace jsou rychlost a kvalita provedení. Při správném technologickém postupu máte jistotu neprodyšného zateplení bez jakýchkoliv tepelných mostů, které jsou samozřejmě nežádoucí. Foukanou izolací navíc můžete ošetřit i špatně přístupná místa, do nichž byste se jinak nedostali. Příznivci ekologie pak ocení, že se jedná o naprosto bezodpadovou technologii, která je velice šetrná k životnímu prostředí. Zateplit běžný dům trvá přibližně 6 hodin.

Pokud jste svůj dům ještě nezateplili, měli byste tak neprodleně učinit. Ušetřené peníze za energie pak můžete využít na jiné účely. Rozhodně ale využijte foukané izolace.