Elektrokolo do přírody jednoduše patří

30.03.2020

Elektrokola se v posledních letech staly velkým hitem nejen pro pasivní turisty, ale také pro aktivní sportovce, kteří si z času na čas v náročném terénu potřebují oddechnout. Díky promyšlené technologii navíc otevírají dveře aktivního pohybu i pro lidi, kteří by jinak na kole nevyjeli. Mimořádné oblibě se těší také u seniorů, kteří se s nimi nebojí podnikat i desítky kilometrů dlouhé výlety. 

Prémiové elektrické kolo LX 1 19"
Prémiové elektrické kolo LX 1 19"

Horská elektrokola pro milovníky adrenalinu

Horská elektrokola se těší mimořádné popularitě nejen pro svůj výkon, ale i pro svoji variabilitu. Vybírat lze ze dvou skupin. Elektrokola s pevnou kostrou, kterým se říká také hardtaily, jsou určené pro cyklisty, kteří si rádi střihnou akčnější vložku lesem, ale primárně se projíždí po silnicích či cyklostezkách. Druhou kategorií jsou celoodpružená elektrokola, která kromě již zmíněného zvládnou navíc drsný terén s prudkými sjezdy, a to za komfortních podmínek.

Vybírejte podle svých preferencí

Pokud tápete, jak vybrat elektrokolo, držte se několika základních a poměrně jednoduchých pravidel. Je nutné vědět kdo na kole bude jezdit, v jakém terénu, jak často, a jak daleko. Podle typu terénu pak můžete vybrat, zda si pořídíte městské, nebo horské elektrokolo, praktickou skládačku, nebo vyloženě designový kousek na městskou promenádu. Pokud vás zajímá především dojezd kola, ten je vhodné konzultovat s odborníky, protože je přímo závislý na vícero parametrech.

Za kvalitu si připlatíte

V zásadě platí, že elektrokolo do přírody je nejlepší volbou. Od typu se odvíjí také jeho cena. Nutno říct, že to ani v jednom případě není levná záležitost. Řádově se jedná o investici desítek tisíc korun. Ceny elektrokol pro dospělé startují zhruba na dvaceti tisících korunách, za ty nejlepší ovšem dáte klidně i sedmkrát víc. Finanční stránka je proto také velkým limitem pro spoustu zájemců. Pokud jste ale rozhodnuti investovat, pak není problém vyzbrojit celou rodinu.

V nabídce prodejců jsou i dětská, resp. juniorská elektrokola, kterých cena se ovšem od těch dospěláckých příliš neliší.