Dublin: zajímavosti. Co si vychutnají sportovní fanoušci, kdy do Dublinu zajet, a co ukrývá dublinská univerzitní knihovna?

05.05.2020

Hlavní město zeleného ostrova přímo vybízí k návštěvě. Historický, ale i moderní a velmi současný. To je Dublin. Zajímavosti zde budete potkávat doslova na každém kroku.

Dublin: zajímavosti
Dublin: zajímavosti

Jedinečná atmosféra

Zřejmě už jste slyšeli o tom, že Irsku se přezdívá "zelený ostrov." Příjemná atmosféra jeho hlavního města, kde se snoubí kulturní a architektonické památky s pulzující současností a jedinečným nočním životem, to je skvělé místo k návštěvě. To je Dublin! Zajímavosti přitom naleznete doslova na každém rohu. Fandové fotbalu, dostihů a boxu zajásají, milovníci historie a kultury také.

Co nesmíte zmeškat

Do Dublinu kromě běžných turistů každoročně míří i nadšenci fotbalu. Místní stadion Croke Park je totiž svou kapacitou 4. největší stadión v Evropě, který se s 82 tisíci místy pro fanoušky zařadil mezi evropské velikány. Větší je už jen Camp Nou v Barceloně, Wembley v Londýně, a Lužniki v Moskvě. Do Dublinu zamiřte i v době, kdy se budou konat významné boxerské turnaje a dostihové závody. Milovníci sportu si přijdou na své!

Další událostí, kterou nesmíte zmeškat, je Den svatého Patrika. Čeká vás karnevalová atmosféra s hudbou, nekonečným párty zážitkem, a dostatkem kvalitního irského piva.

Historické perly

Víte o tom, že zdejší univerzita a její Kolej svaté Trojice byla až do roku 1793 výhradně protestantská? Zajímavostí je, že až do roku 1970 byli všichni katolíci nuceni žádat církev o povolení ke studiu. Dnes stojí tato historická památka za návštěvu pro svou architektonickou jedinečnost. A také pro svou knihovnu. Věděli jste, že univerzitní knihovna dostává zdarma jeden výtisk každé knihy, která je v Irsku i celé Velké Británii vydána?

Při návštěvě města rozhodně nezapomeňte navštívit dublinský hrad, který již od 13. století představuje výraznou památku na nadvládu Angličanů nad Irskem.

Nezapomeňte si vyhradit pro návštěvu města dostatek času, ať se jeho atmosférou můžete nechat skutečně unést. Budete nadšeni. Dublin je překrásné město!